500 plus kosztuje miliardy
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

Na rządowy program wydano już 114 mld zł. A to dopiero początek

Na 500+ wydaliśmy już 114 miliardów złotych zdradziła Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Szefowa resortu chwaliła także inne świadczenia socjalne.

500 plus jest wypłacane od 1 kwietnia 2016. Od początku trwania projektu wypłacono świadczenia na łączną kwotę 114 miliardów złotych. Jak wskazuje szefowa resortu rodziny, wypłaty są realizowane dla blisko 6,5 miliona dzieci. Maląg przypomniała także o innych świadczeniach socjalnych, które zostały wypłacone w ostatnich latach. Minister chwaliła takie projekty jak wypłaty 13.emerytur, programie Mama4+ oraz wyprawkach dla dzieci.

500+ kosztuje miliardy

LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyLOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyCzytaj dalej

- Program Rodzina 500+, który daje dzisiaj rodzinom gwarantowany comiesięczny dochód, a przy tym również poczucie bezpieczeństwa, wypłacony został już w kwocie 114 mld zł - powiedziała Maląg w Żyrardowie. Program realizowany jest od 4 lat, a od 1 lipca 2019 został rozszerzony na każde dziecko. Wywiad z minister został zamieszczony na oficjalnym kalane na Twitterze resortu.

Maląg chwaliła także inne socjalne wypłaty, które są realizowane w ostatnich latach. Minister mówiła o programie Dobry Start, który zakłada wyprawki dla uczniów o wysokości 300 złotych. O wyprawki można wnioskować do jutra. Program Dobry Start obciąża budżet państwa kwotą 4,26 miliarda złotych w latach 2018-2020. Z tego świadczenia skorzystało 4,5 miliona uczniów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

Marlena Maląg wskazała także, że seniorzy od dwóch lat mogą liczyć raz w roku na dodatkowy zastrzyk gotówki. Od 2019 roku wypłacane są 13. emerytury w wysokości najniższego świadczenia. W tym roku wynosi ono 1200 złotych brutto. Koszt "trzynastek" to 22,5 miliardów złotych, a ze świadczenia skorzystało 9,8 miliona osób. Ostatnim programem pomocowym, o którym mówiła minister to Mama4+. Jest to wsparcie dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, a nie nabyły prawa do emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News