BiznesINFO.pl
smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion (1)

Biznesinfo

4 stycznia przestaną działać starsze urządzenia BlackBerry

3 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Starsze urządzenia z systemem BlackBerry OS stracą kluczowe funkcje. Jeszcze kilka lat temu urządzenia tej marki były synonimem luksusu. Ludzie pokochali telefony z klawiaturą QWERTY i małym dżojstikiem. Już 4 stycznia wszystkie popularne urządzenia bazujące na autorskim systemie przestaną działać.

Można śmiało powiedzieć, że kończy się pewna era telefonów komórkowych. Producent poinformował w oświadczeniu o tym, że BlackBerry nie gwarantuje już "niezawodnego funkcjonowania" wszystkich urządzeń z systemami operacyjnymi BlackBerry 7.1 OS i jego wcześniejszymi wersjami, BlackBerry 10 i BlackBerry PlayBook, które korzystają zarówno z sieci komórkowej, jak i połączeń Wi-Fi.

biznesinfo-1

Od dzisiaj wzrasta jedno ze świadczeń ZUS. Dostaniesz 2119 zł miesięcznie

CZYTAJ DALEJ

Telefony i tablety z tym oprogramowaniem nie będą już mogły go aktualizować, dlatego utracą możliwość wykonywania podstawowych funkcji.

Producent podał, że powodem takiego ruchu, są przekształcenia w strukturach firmy BlackBerry, która obecnie skupia się nie na produkcji telefonów komórkowych, a oprogramowania związanego z cyberbezpieczeństwem.

Urządzenia BlackBerry były wyposażone w pełną klawiaturę, cieszyły się również renomą telefonów zapewniających duże bezpieczeństwo danych, przez co pod koniec pierwszej dekady XXI w. miały 50-proc. udział w rynku smartfonów w USA – przypomina portal The Verge.

Co zdrożeje, a co stanieje w 2022 roku?

Wzrost cen jest odczuwalny praktycznie we wszystkich sferach naszego życia. Od podstawowych produktów, przez ceny energii, aż po usługi. Eksperci zapowiadają, że w nadchodzącym roku czekają nas kolejne podwyżki. Czy możemy liczyć na to, że coś będzie tańsze? Jest na to szansa.

Zobacz galerię >

Problem odłączenia nie będzie dotyczył telefonów z Androidem, których producenci wynajęli prawa do marki BlackBerry. Jak wyjaśniaportal Spider's Web, chodzi o starsze telefony BlackBerry.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Donald Tusk złożył wniosek o unijną emeryturę. Świadczenie będzie naprawdę pokaźne

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Ukraiński rząd odpowiedział Franciszkowi na słowa o "szczekaniu" NATO. Papież ma materiał do przemyślenia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Fidżi także dopiekło Rosjanom. Sąd na wyspach wydał wyrok na majątek oligarchy

Czytaj więcej >
samolot

Polska i Świat

PAŻP i ZZKRL podpisali porozumienie. Początek restrukturyzacji przed nami

Czytaj więcej >
Prezes NBP ze specjalną nagrodą, którą przyznał sobie de facto sam

Polska i Świat

Kto prezesem NBP? Prezydent Andrzej Duda ma kandydata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ambasador Rosji w USA ogłosił zaskakującą decyzję. Amerykańskie media przypominają także o Polsce

Czytaj więcej >