ZOO we Wrocławiu powitało manata
Facebook/ZOO Wrocław
Autor Maria Glinka - 28 Maja 2020

We wrocławskim zoo urodziło się zwierzę z zagrożonego gatunku. Będziesz mógł wymyślić dla niego imię

W ZOO we Wrocławiu przyszedł na świat rzadko spotykany gatunek – manat. Władze ogłosiły, że po rozpoznaniu płci zwierzęcia, zostanie zorganizowany konkurs na imię dla nowonarodzonego mieszkańca ogrodu zoologicznego we Wrocławiu.

ZOO we Wrocławiu powitało „maleństwo”

W ZOO we Wrocławiu narodził się „mały”, bo zaledwie 20-kilogramowy manat. Jest to jeden z najrzadziej występujących gatunków na świecie, któremu grozi wyginięcie. Nowonarodzony manat dołączył do pozostałych członków stada, którzy zamieszkują Afrykarium we wrocławskim ZOO – podaje onet.pl.

ZOO oświadczyło, że manat to prawdopodobnie samiec. Po potwierdzeniu wstępnych spekulacji zostanie ogłoszony konkurs na imię dla zwierzęcia. W stadzie są już: Ling, Lavia, Piraya, Armstrong i Gumla.

Prawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniPrawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniCzytaj dalej

ZOO dokłada starań, aby gatunek przetrwał

ZOO wyznało, że narodziny trzeciego manata w ciągu zaledwie trzech lat to duży sukces z uwagi na ich niezwykle rzadkie występowanie. Mimo to populacja mantów w ogrodach zoologicznych jest jeszcze niewystarczająca, aby zapewnić przetrwanie całego gatunku. W celu zagwarantowania jak najdłuższego i najlepszego życia, ZOO dba o określone warunki – hodowla manatów to przedsięwzięcie niezwykle trudne.

Zwierzęta mieszkają w tzw. strefie Kongo w dużym basenie o temperaturze co najmniej 26 stopni Celsjusza. Załoga ZOO we Wrocławiu musi zadbać także o prawidłowe żywienie manatów, co stanowi duże wyzwanie – sześć zwierząt pochłania ok. 150 kg warzyw w ciągu jednego dnia. Każdy posiłek wykraczający poza ich standardową dietę może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

Tarcza 4.0 może zmniejszyć także twoją wypłatę. Tylko kilka grup wyłączonych z cięćTarcza 4.0 może zmniejszyć także twoją wypłatę. Tylko kilka grup wyłączonych z cięćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Wyjątkowe zwierzęta wymagające szczególnej opieki

Opiekunowie manatów w ZOO we Wrocławiu przez lata przygotowywali się na odpowiednie przyjęcie zwierząt. W celu zgłębiania wiedzy na temat hodowli manatów udali się na szkolenia do Danii i Singapuru. „Od ponad pięciu lat nieustannie obserwujemy, badamy, analizujemy, wyciągamy wnioski, konsultujemy je i wdrażamy, jeśli są poprawne lub wracamy do początku” – wyznał prezes ZOO we Wrocławiu, Radosław Ratajszczak.

Włodarze ogrodu zoologicznego dołożyli również wszelkich starań, aby zapewnić mantom warunki maksymalnie zbliżone do tych, które występują w ich środowisku naturalnym. Manaty, które żerują cały dzień, mogą korzystać z automatycznych, czasowych karmników, które zamontowano w ZOO. Dzięki temu otrzymują dawki jedzenia odpowiednio rozłożone w czasie.

Najnowszy sondaż śrubuje emocje. Zmniejsza się dystans w czołówce kandydatówNajnowszy sondaż śrubuje emocje. Zmniejsza się dystans w czołówce kandydatówCzytaj dalej

Manaty to wodne ssaki łożyskowe, które zamieszkują zachodnią część Atlantyku. Aktualnie na świecie są 3 gatunki manatów w jednym rodzaju. Hodowle zachowawcze manatów są prowadzone w zaledwie 20 ZOO na całym świecie. W ubiegłym roku liczba samic wynosiła 39, a samców 48.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News