BiznesINFO.pl

Pixabay/Whistofino

23-latek z Warszawy rzucił się na niedźwiedzicę. Próbował w ZOO utopić zwierzę, miał 1,5 promila we krwi

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Nieprzyjemne spotkanie w ZOO

Do zaskakującego incydentu doszło dzisiaj przed południem w warszawskim ZOO. 23-letni mężczyzna przeskoczył lub spadł z barierki od strony Al. Solidarności i znalazł się w przestrzeni, w której mieszkają niedźwiedzie. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna próbował podtopić niedźwiedzicę, po czym uciekł na skałę, skąd ewakuowała go straż pożarna – podają wiadomosci.dziennik.pl.

Jak się później okazało 23-latek był pod wpływem alkoholu – w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila. Tuż po zdarzeniu został przewieziony z ZOO do szpitala na badania, ale wobec „zaledwie kilku otarć naskórka, został przewieziony na komendę” – oznajmiła sierż. szt. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Policja przewiduje, że prawdopodobnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Niedźwiedzica wyszła ze zdarzenia bez szwanku

ZOO poinformowało, że 37-letnia niedźwiedzica Sabina nie ucierpiała w zdarzeniu spowodowanym przez pijanego mężczyznę, ale jest „mocno zestresowana”. W przeszłości była zwierzęciem cyrkowym, więc jest przyzwyczajona do kontaktów z ludźmi, „jednak absolutnie nie spodziewała się ataku ze strony człowieka. Po zdarzeniu dochodzi do siebie siedząc w wodzie i porykując nerwowo. Zajmują się nią troskliwi opiekunowie" – czytamy w oświadczeniu wydanym przez warszawskie ZOO.

Niestety, nie jest to pierwszy tego typu incydent w ostatnim dziesięcioleciu. Również i w tym przypadku ZOO zadeklarowało, że podejmie wszelkie niezbędne kroki prawne, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności za niedopuszczalne zachowanie.

Tagi:

PolicjaWarszawa

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]