Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eko > Znana sieciówka odkupi od ciebie używaną odzież. Jak wziąć udział w akcji?
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.04.2024 08:33

Znana sieciówka odkupi od ciebie używaną odzież. Jak wziąć udział w akcji?

ubrania
Fot. Unsplash.com/Markus Winkler

Wraz z rozpoczęciem wiosny wiele osób przegląda swoją szafę i pozbywa się niechcianych ubrań. Co z nimi zrobić? Jest na to kilka sposobów, jednak najszybszym może okazać się przyniesienie ich do jednego z popularnych supermarketów. Carrefour zachęca klientów do oddawania starej odzieży, a w zamian oferuje specjalne kupony.

Rusza druga edycja akcji Carrefoura

Carrefour Polska po raz drugi podjął współpracę z marką Ubrania Do Oddania. Ich pierwsza wspólna akcja odbyła się jesienią, kiedy w ciągu dwóch tygodni sieć supermarketów zebrała aż 4 tony ubrań. Organizatorzy chwalili się wówczas zaoszczędzeniem 23,5 mln litrów wody i ograniczeniem emisji dwutlenku węgla o 48 ton.

Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

Carrefour skupuje używaną odzież. Gdzie można oddać ubrania?

Wymiana zimowej garderoby na wiosenną często wiąże się z robieniem porządków w szafie. Wówczas możemy stwierdzić, że nie będziemy już nosić niektórych z naszych ubrań. Prostym rozwiązaniem może okazać się zaniesienie ich do Carrefoura. Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy wrzucić tekstylia do pojemników, znajdujących się przy Punktach Obsługi Klienta.

ZOBACZ TAKŻE: Atrakcyjna okazja dla użytkowników karty Moja Biedronka. Czas tylko do soboty

Carrefour rozdaje kupony za używane ubrania

Za oddanie niechcianych ubrań, Carrefour oferuje specjalne bony. Za każde 10 sztuk odzieży klienci otrzymają e-kupon o wartości 10 zł. Organizatorzy zapewniają także, że za każdy kilogram pozyskanych ubrań przekażą złotówkę na konto Fundacji "Las na zawsze". Akcja edukacyjna i proekologiczna trwa do 30 kwietnia 2024 r

Warto mieć jednak na uwadze, że przekazanie nienoszonej odzieży nie będzie miało nic wspólnego z ekologią, jeśli na miejsce oddanych, zakupimy dwa razy więcej nowych ubrań. Na co dzień niezniszczone tekstylia możemy zanieść do punktów np. Caritas Polska czy Polskiego Czerwonego Krzyża.