Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Na niedzielne zakupy długo poczekamy. Niedziela bez zakazu handlu dopiero za kilka tygodni
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 09:05

Na niedzielne zakupy długo poczekamy. Niedziela bez zakazu handlu dopiero za kilka tygodni

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Początkowo (od marca do grudnia 2018 r.) sklepy były otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w 2019 r. już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (za wyjątkiem dwóch niedziel poprzedzających Boże Narodzenie).

W tym roku zakaz handlu obejmuje niemal wszystkie niedziele w roku. Wśród nich nie znalazła się najbliższa niedziela, co oznacza, że 23 lutego będziemy mogli zrobić zakupy jedynie w tych placówkach, w których za ladą stanie ich właściciel.

Najbliższa niedziela handlowa przypadnie dopiero 5 kwietnia, czyli na tydzień przed Wielkanocą. Kolejne niedziele w których będziemy mogli w tym roku zrobić zakupy przypadną na ostatnie niedziele kwietnia, czerwca, sierpnia, a także dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Zakaz handlu - Polacy krytyczni

Przypomnijmy, że za złamanie zakazu handlu grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł

Tymczasem jak pokazują badania opinii publicznej, większość Polaków sprzeciwia się zakazowi handlu w obecnej postaci. Z ostatniego sondażu Havas Media Group wynika, że zdaniem 47,7 proc. ankietowanych obecne rozwiązanie powinno zostać zniesione, zaś 35,6 proc. respondentów wyraziło odmienną opinię. Za zniesieniem zakazu handlu w każdą niedzielę, opowiadają się przede wszystkim mieszkańcy największych miast (64 proc.), zaś wśród mieszkańców wsi odsetek ten wyniósł ok. 40 proc.

Tagi: zakaz handlu