Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 14.03.2020. Epidemia koronawirusa w Polsce. Ze wzgledu na stan zagrozenia epidemicznego zdecydowano o ograniczeniach w dzialalnosci galerii handlowych. Na ich terenie pozostaja otwarte sklepy spozywcze, apteki, pralnie i drogerie.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Zniesienie zakazu handlu może pomóc w walce z pandemią. Nowy pomysł ma spore poparcie

Zakaz handlu powinien zostać zniesiony, ponieważ zmniejszy to natężenie ruchu w sklepach, a co za tym idzie, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że ponad połowa respondentów chce zniesienia zakazu handlu w niedzielę - informuje “Rzeczpospolita”.

Zakaz handlu do zniesienia? Ponad połowa Polaków tego chce

Z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, który przytacza “Rzeczpospolita”, wynika że 52 proc. ankietowanych jest za zniesieniem zakazu handlu w niedziele. Respondenci uważają, że zakaz handlu powinien zostać zawieszony co najmniej do końca roku.

Zakaz handlu trzeba zawiesić. Przeciwnicy mają nową motywację

“Rz” zwraca uwagę, że przeciwnicy zakazu handlu mają nowy argument w związku z przepisem. Wcześniej nie podobało im się, że ogranicza się ich swobodę decydowania. Teraz ich motywacja jest inna, ponieważ zniesienie zakazu handlu może zmniejszyć natężenie ruchu w sklepach. A to może zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i zwiększać bezpieczeństwo klientów i pracowników.

Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyOnet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

Ponadto respondenci uważają, że zniesienie zakazu handlu pozytywnie wpłynie na działalność sklepów i wzmocni polską gospodarkę. Tak uznało 61 proc. badanych.

Na wstrzymaniu zakazu handlu zyskaliby wszyscy

Zakaz handlu budził kontrowersje od samego początku i nie wszystkim Polakom przypadł do gustu. Natomiast epidemia koronawirusa zmieniła nasze nawyki życiowe i konsumpcyjne, a także w dużym stopniu odbiła się na sektorze handlowym.

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerIle zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerCzytaj dalej

- Wydaje się więc, że choćby tymczasowe przywrócenie handlu we wszystkie niedziele odbiłoby się pozytywnie i na właścicielach centrów handlowych, i na najemcach powierzchni w nich oraz klientach, a finalnie - także na pracownikach, którzy w ten sposób mogliby zachować miejsce pracy - mówi na łamach “Rz” dr Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Od dłuższego czasu o wstrzymanie zakazu handlu w niedziele apelują m.in. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji i Polska Rada Centrów Handlowych.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News