Zakaz handlu obowiązuje w tym roku w niemal wszystkie niedzielę, jednym z wyjątków jest 28 czerwca.
unsplash.com/@martijnbaudoin
Autor Radosław Święcki - 6 Czerwca 2020

Zakaz handlu w niedzielę. W czerwcu czeka nas tylko jedna handlowa

Zakaz handlu od tego roku obowiązuje w niemal wszystkie niedziele w roku. W czerwcu zakupy będzie można zrobić tylko w jedną niedziele, ale przyjdzie nam na nią jeszcze trochę poczekać. Tymczasem pojawiają się apele o zniesienie regulacji na czas pandemii.

Zakaz handlu także jutro?

Zakaz handlu w 2020 roku obowiązuje w niemal wszystkie niedziele. Wyjątek będzie obowiązywał już tylko w cztery niedziele, jedna z nich przypadnie w czerwcu. Nie będzie to jednak jutro (7 czerwca), a dopiero 28 czerwca, czyli w pierwszą niedzielę wakacji.. Wygląda więc na to, że w tym dniu będziemy mogli udać się do lokali wyborczych, a następnie na zakupy, bądź na odwrót.

Badania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićBadania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićCzytaj dalej

Następna niedziela handlowa – jak przypomina Gazeta.pl – nastąpi 30 sierpnia. Później zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić dopiero przed Świętami Bożego Narodzenia (13 i 20 grudnia).

Tymczasem na początku tego tygodnia Rada Przedsiębiorczości zaapelowała o otwarcie sklepów w niedzielę w okresie stanu zagrożenia epidemicznego, a także 180 dni po jego odwołaniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

- Apelujemy więc o otwarcie sklepów w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego oraz przez 180 dni po jego odwołaniu. Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów – napisała w oświadczeniu Rada Przedsiębiorczości.

Przypomnijmy, że inicjatorem zakazu handlu w niedziele był bliski Prawu i Sprawiedliwości związek zawodowy „Solidarność”. PiS po dojściu do władzy postanowił zrealizować postulat związku, ale etapami. I tak ograniczenie handlu w niedziele wprowadzono w życie w marcu 2018 roku. Początkowo (od marca do grudnia 2018 r.) zakupy można było zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, zaś w 2019 roku już tylko w ostatnią. W tym roku, jak już pisaliśmy zakaz handlu obowiązuje w prawie wszystkie niedziele, z nielicznymi wyjątkami.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedobór żelaza może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić?
  2. Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej


Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News