zakaz handlu
Pixabay/syj42co
Autor Paulina Musianek - 5 Stycznia 2020

Zakaz handlu stanie się jeszcze ostrzejszy? Chcą zamknąć kolejne sklepy w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę może zostać jeszcze bardziej zaostrzony. Solidarność chce ograniczeń dla sklepów, które mają status placówek pocztowych.

Zakaz handlu w niedzielę dosięgnie Żabkę?

Zakaz handlu w niedzielę zagrożony jest przez obchodzenie prawa przez niektóre sieci, jak uważa Solidarność. Jej zdaniem “worek się rozsypał i może to skutkować tym, że ustawa będzie jeszcze bardziej dziurawa", dlatego postuluje, żeby ograniczenie handlu dotyczyło również powołujące się na status placówki pocztowej sklepy sieci Żabka.

"Przed świętami wystosowaliśmy pismo do marszałka Ryszarda Terleckiego, oraz do minister rodziny. Apelujemy o to, by jak najszybciej znowelizować ustawę" - mówił przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara. Jednocześnie zapewnił, że "nie chodzi o to, żeby pozamykać wszystkie Żabki na cztery spusty". Zdaniem Solidarności mogą one działać w niedzielę, jednak pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel, tak jak ma to miejsce w przypadku małych, lokalnych sklepów.

Zakaz handlu 2020

Od początku 2020 r. przepisy o zakazie handlu w niedzielę zostały zaostrzone i obowiązuje on we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Zakupy w niedzielę zrobimy tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia oraz - tak jak do tej pory - w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News