Żabka z nową usługą
Wikimedia Commons/ WrS.tm.pl/CC1.0
Autor Kasper Starużyk - 29 Czerwca 2020

Żabka z nowym pomysłem na biznes. Kolejna funkcja sklepu może się okazać dużym ułatwieniem dla klientów

Żabka znalazła kolejne pole do ekspansji. Sieć sklepów testuje własne paczkomaty. Zapowiada się ostra konkurencja na rynku usług kurierskich.

Żabka szykuje prawdziwą rewolucję. Sieć sklepów zapowiada wejście na rynek usług kurierskich. Trwają właśnie testy paczkomatów. Jak dowiadujemy się z serwisu Fintek automaty na paczki są już testowane w centrali spółki. Wygląda na to, że InPost będzie miał nowego konkurenta. Kto wygra tę paczkową wojnę? Przyglądamy się sprawie zielonych paczkomatów.

Żabka dostarczy przesyłki

Żabka od kilku lat oferuje nadanie i odbiór paczek, a dzięki współpracy z Pocztą Polską sieci udaje się ominąć niedzielny zakaz handlu. Wygląda jednak na to, że spółka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nowa usługa Żabki jest już w trakcie wewnętrznych testów. Zasada działania paczkomatów ma być dokładnie taka sama, jak w InPoście - klient będzie wpisywał kod na specjalnym panelu, a następnie odbierał przesyłkę z jednej z szuflad. Urządzenia mają mieć niewielkie rozmiary.

Kompaktowe urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie dla sieci Żabka, czytamy w artykule serwisu Fintek. Jak podnosi portal nowe skrzynki na paczki mają stać się integralnymi składnikami sklepów. Jak podaje portal będzie to bardzo poważna konkurencja dla InPostu. Paczkomaty tego operatora stoją w ponad 7 tysiącach miejsc. Żabka na chwilę obecną dysponuje 6 tysiącami placówek, jeżeli zdecyduje się na montaż skrzynek w każdym sklepie będzie bardzo mocno deptała po piętach lidera.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Żabka - kawiarnia, fastfood, poczta i kurier

Żabka staje się wielozadaniowym punktem, w którym już od dłuższego czasu możemy napić się kawy, zjeść hot-doga, czy nawet nadać list. Teraz włącza do swojego pakietu automaty z paczkami. Dotychczas aby nadać lub odebrać w Żabce paczki trzeba było angażować w to pracowników sklepu. Nowe urządzenia mają być w 100% samoobsługowe.

Serwis Fintek wskazuje na jeszcze jedną możliwość jaką mogę oferować zielone paczkomaty. Okazuje się, że w kilku lokalizacja możliwe jest zrobienie zakupów za pośrednictwem aplikacji mobilnej Żabki - wysyłamy do sklepy naszą listę zakupów, a pracownicy przygotowują dla nas paczkę z produktami. Portal sugeruje, że teraz paczki mogłyby być umieszczane właśnie w nowych automatach.

Na razie nie zostało powiedziane kiedy automaty pojawią się w sklepach i które punkty będą je miały jako pierwsze, jednak wszystko wskazuje że stanie się to niebawem. Automaty są już w finalnej fazie testów w poznańskiej centrali sieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News