Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Za darmo do zamku i na aerobik. Akcja rusza już w ten weekend
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 27.09.2023 21:31

Za darmo do zamku i na aerobik. Akcja rusza już w ten weekend

Wawel
Pixabay

Już w ten weekend od 29 września do 1 października seniorzy będą mogli bezpłatnie wziąć udział w warsztatach, koncertach, projekcjach filmów czy koncertach. W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło 30 tys. osób.

„Weekend seniora z kulturą"

Akcja „Weekend seniora w kulturą" zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Tegoroczna edycja potrwa od 29 września do 1 października.

W ramach akcji uczestnicy będą mogli m.in. odwiedzić bezpłatnie lub w symbolicznych cenach znane muzea, wziąć udział w warsztatach, koncertach czy projekcjach filmów. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju. W ubiegłorocznej edycji brało udział ponad 30 tys. seniorów.

Darmowa komunikacja miejska dla seniorów. Jest jeden warunek

Lista darmowych atrakcji

Na liście darmowych atrakcji znalazły się m.in. bilety na Ogrody Królewskie i Beksińskie Rzeźby w Zamku Królewskim na Wawelu w specjalnej cenie 1 zł, aktywne zwiedzanie i gimnastyka wokół Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy bezpłatne zwiedzanie komnat w Zamku Książąt Pomorskich. Na niektóre wydarzenia można przyjść spontanicznie, na inne obowiązują wcześniejsze zapisy.

Pełna lista atrakcji znajduje się na stronie gov.pl. O akcji informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także same placówki kultury.

Darmowe atrakcje dla seniorów w ciągu roku

Seniorzy mogą korzystać z wielu zniżek na atrakcje kulturalne nie tylko w ciągu specjalnych akcji. Przykładowo w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie z bezpłatnych wejść emeryci i renciści mogą skorzystać w każdy pierwszy wtorek miesiąca. W wielu miejscach dzięki Karcie Seniora z wielu atrakcji mogą skorzystać ze znacznych obniżek cen biletów. 

Tagi: Emeryci