BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

GW: państwowa agencja wyprzedała za bezcen maski ochronne. Produkt, który teraz jest bezcenny

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Jeszcze w lutym, gdy było pewne, że nadciąga pandemia, państwowa Agencja Rezerw Materiałowych wyprzedała za bezcen ponad 60 tys. masek ochronnych, których teraz brakuje w szpitalach - informuje Gazeta Wyborcza.

Wyborcza: wyprzedano maski potrzebne lekarzom

Tylko w niedzielę odnotowano w Polsce 475 przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zbliża się powoli do 5 tysięcy, a wśród zakażonych nie brakuje personelu medycznego. Z danych głównego inspektora sanitarnego wynika, że lekarze i pielęgniarki stanowią 17 proc. ogółu zakażonych. Od dawno błagają oni o dostawy materiałów ochronnych, a szczególnie masek - ich brak jest największym zagrożeniem. Tymczasem Wyborcza dotarła do szokujących informacji. Wyprzedano maski potrzebne lekarzom.

Wyborcza: ARM sprzedała maski za bezcen

Jak ustaliła Wyborcza, w połowie lutego odpowiedzialna za zaopatrzenie na czas kryzysu Agencja Rezerw Materiałowych sprzedało blisko 63 tys. specjalistycznych całotwarzowych masek neoprenowych. I to za grosze. A takie maski są teraz bezcenne dla personelu medycznego.

Jak podaje Wyborcza, maski sprzedawane przez Agencję Rezerw Materiałowych kosztowały po 10 zł za sztukę. Dokładnie w tym samym czasie w internecie trzeba było za nie płacić po 300, 400 zł. 

ARM odpowiada Wyborczej

Wyborcza poprosiła ARM o komentarz do sprawy. Agencja tłumaczyła, że sprzedaż masek była konieczna ze względu na ich zbliżający się termin przydatności. Tyle że - jak sprawdziła Wyborcza - ze specyfikacji dołączonej do ogłoszenia wynika, że można było ich używać do 2021 roku.

- W sytuacji gdy przerabiamy do pracy maski do pływania, gdy ratownicy medyczni często dostają gogle, które do niczego się nie nadają, bo parują i nic w nich nie widać, gdy brakuje absolutnie wszystkiego, przyjęlibyśmy je z pocałowaniem ręki - mówi Wyborczej jeden z lekarzy z centralnej Polski.

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pilne

Polska i Świat

UE chce zmienić prawo azylowe dla Polski. Sytuacja na granicy z Białorusią ma się polepszyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Obowiązki podatkowe i urzędowe w grudniu 2021 r. Lepiej zapisać sobie daty

Czytaj więcej >
jura krakowsko-częstochowska

Polska i Świat

Unikatowe odkrycie w Polsce. Znaleziono najstarszy przykład biżuterii w Eurazji

Czytaj więcej >
pukanie do drzwi

Polska i Świat

Rząd zapowiedział wzmożone kontrole od dzisiaj. Przedsiębiorcy mają się czym martwić

Czytaj więcej >
Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >