fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Stetoskop i probki na tle masek medycznych.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Kwietnia 2020

GW: państwowa agencja wyprzedała za bezcen maski ochronne. Produkt, który teraz jest bezcenny

Jeszcze w lutym, gdy było pewne, że nadciąga pandemia, państwowa Agencja Rezerw Materiałowych wyprzedała za bezcen ponad 60 tys. masek ochronnych, których teraz brakuje w szpitalach - informuje Gazeta Wyborcza.

Wyborcza: wyprzedano maski potrzebne lekarzom

Tylko w niedzielę odnotowano w Polsce 475 przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zbliża się powoli do 5 tysięcy, a wśród zakażonych nie brakuje personelu medycznego. Z danych głównego inspektora sanitarnego wynika, że lekarze i pielęgniarki stanowią 17 proc. ogółu zakażonych. Od dawno błagają oni o dostawy materiałów ochronnych, a szczególnie masek - ich brak jest największym zagrożeniem. Tymczasem Wyborcza dotarła do szokujących informacji. Wyprzedano maski potrzebne lekarzom.

Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiWirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiCzytaj dalej

Wyborcza: ARM sprzedała maski za bezcen

Jak ustaliła Wyborcza, w połowie lutego odpowiedzialna za zaopatrzenie na czas kryzysu Agencja Rezerw Materiałowych sprzedało blisko 63 tys. specjalistycznych całotwarzowych masek neoprenowych. I to za grosze. A takie maski są teraz bezcenne dla personelu medycznego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

Jak podaje Wyborcza, maski sprzedawane przez Agencję Rezerw Materiałowych kosztowały po 10 zł za sztukę. Dokładnie w tym samym czasie w internecie trzeba było za nie płacić po 300, 400 zł.

ARM odpowiada Wyborczej

Wyborcza poprosiła ARM o komentarz do sprawy. Agencja tłumaczyła, że sprzedaż masek była konieczna ze względu na ich zbliżający się termin przydatności. Tyle że - jak sprawdziła Wyborcza - ze specyfikacji dołączonej do ogłoszenia wynika, że można było ich używać do 2021 roku.

- W sytuacji gdy przerabiamy do pracy maski do pływania, gdy ratownicy medyczni często dostają gogle, które do niczego się nie nadają, bo parują i nic w nich nie widać, gdy brakuje absolutnie wszystkiego, przyjęlibyśmy je z pocałowaniem ręki - mówi Wyborczej jeden z lekarzy z centralnej Polski.

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiWirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News