Źródło fot.: publicdomainpictures.net
Autor Kasper Starużyk - 23 Maja 2019

Wójtowie: Te podtopienia, to dopiero początek powodzi

Burze i towarzyszące im opady, które od 2 tygodni szaleją właściwie nad całą Polską, doprowadziły już do podtopień. Największy problem póki co ma Małopolska, ale dalsze opady nie zwiastują niczego dobrego także dla innych regionów naszego kraju. PZU uruchomiło specjalną linię, na którą można zgłaszać uszkodzenia spowodowane przez powódź.

Kiedyś Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wykaszał trawy w rowach melioracyjnych z dużą regularnością i to już na wiosnę. Teraz są Wody Polskie i nagle się okazało, że gdzieś zgubiły się na to pieniądze. Rozmawiałem o tym z nimi, ale to wszystko na nic - powiedzial dla money.pl wójt jednej z gmin w Kotlinie Kłodzkiej. Pamiętajmy, że parenaście lat temu Kotlina Kłodzka doświadczyła wielkiej powodzi, gdzie poziom zatopienia w jej stolicy, Kłodzku, sięgał miejscami do paru metrów. 

PZU stara się reagować szybko 

Polski Zakład Ubezpieczeń pyrzgotował specjalną linię telefoniczną, na którą mogą dzwonić osoby ubezpieczone w firmie i jakie doświadczyły problemów związanych z niszczycielskimi siłami natury. Odszkodowanie można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia od zgłoszenia szkody. 

W czwartek PZU poinformowało, że zakończyło likwidację szkód zgłoszonych w gminie Wojciechów i zakończyła się wypłata odszkodowań dla wszystkich zgłoszonych szkód z obszarów dotkniętych trąbą powietrzną (woj. lubelskie, gm. Wojciechów). Poszkodowani otrzymali lub niezwłocznie otrzymają świadczenia z polis - możemy przeczytać w oświadczeniu PZU zamieszcoznym w money.pl. 

Powódź wciąż zagraża 

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej (IMGW) poinfornmował dzisiaj, że przed południem stan alarmowy został przekroczony w 29 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i dwóch stacjach w dorzeczu Odry. Stan ostrzegawczy został przekroczony za to w 55 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i na 22 stacjach w dorzeczu Odry.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News