BiznesINFO.pl
Wizz Air z ambitnymi planami na okres wakacyjny

eastnews/rex features

Pandemia w pełni, a Wizz Air przedstawia wielkie plany. Otworzy więcej połączeń z Polski

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Mimo pandemii węgierska linia Wizz Air prezentuje dość ambitne plany na sezon wakacyjny. Uruchomionych ma zostać siedem nowych tras z największych polskich miast do najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Na pokładzie ma być bezpiecznie i wygodnie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Wizz Air zamierza uruchomić 7 nowych wakacyjnych tras

  • W jakich miastach trasy te zostaną uruchomione

  • Jakie linia ma zalecenia dla pasażerów

Wizz Air z ambitnymi planami na wakacyjny sezon

"Wkrótce będzie przepięknie, wkrótce będzie normalnie" – parafrazujemy słowa słynnej piosenki Tomasza Lipińskiego, bo przychodzą one na myśl po zapoznaniu się z komunikatem Wizz Air. W tych trudnych czasach takie właśnie komunikaty napawają optymizmem.

Węgierska linia ogłosiła bowiem całkiem ambitne plany na sezon wakacyjny. W połowie roku zamierza uruchomić siedem nowych tras z największych polskich miast do najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków.

- Dzisiaj podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce ogłaszając siedem nowych tras z pięciu polskich miast do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Bułgarii i Chorwacji. Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami – podkreśla George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air w komunikacie, którego treść podaje Polska Agencja Prasowa.

- Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air dodatkowych procedur bezpieczeństwa, na pokładzie nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie – dodaje Michalopoulos.

Wakacyjne trasy jak podaje PAP zostaną uruchomione w czerwcu tego roku. Po dwa loty tygodniowo mają odbywać się z Warszawy i Krakowa na Kretę i Santorini. Węgierska linia będzie również realizować dwa razy w tygodniu loty z Gdańska do Splitu, a także z Katowic na Korfu. Raz w tygodniu będą odbywały się loty na trasie Wrocław-Burgas.

Wizz Air podkreśla, że nowe trasy to „wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski".

Co z bezpieczeństwem?

Węgierska linia najwyraźniej zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że wielu potencjalnych pasażerów może z dystansem podchodzić do lotów z uwagi na zagrożenie pandemiczne. Stąd informacja w komunikacie o wdrożeniu dodatkowych procedur w zakresie higieny, ułatwiających utrzymanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład, a także zwiększenie czystości w samolocie. Podczas lotu zarówno załoga jak i pasażerowie mają przebywać w maseczkach.

Wizz Air rekomenduje pasażerom, by odprawiali się drogą elektroniczną i dokonywali online płatności za wszelkiego rodzaju usługi jak np. wykupienie dodatkowego bagażu. Pozwoli to na zminimalizowanie kontaktu fizycznego na lotnisku.

Wizz Air, jak przypomina PAP, ma pięć baz w Polsce w takich miastach jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, a także Wrocław. Linia dysponuje 136 samolotami.

W pierwszej połowie ubiegłego roku węgierska linia, jak pokazują statystyki przytoczone przez PAP, przewiozła 1,7 mln pasażerów, o 2,5 mln mniej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Dla porównania Ryanair przewiózł w tym czasie 2,2 mln osób, o 3,6 mln mniej niż w rok wcześniej.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >
Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

Polska i Świat

Zapowiedź Mateusza Morawieckiego. Zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze 2023 roku

Czytaj więcej >
Flickr/Maks Manuals/zdjęcie ilustracyjne

Polska i Świat

Czym palić w piecu? Nie każdy węgiel się nadaje, możesz narazić się na srogi mandat

Czytaj więcej >