Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pandemia w pełni, a Wizz Air przedstawia wielkie plany. Otworzy więcej połączeń z Polski
Radosław Święcki
Radosław Święcki 23.01.2021 01:00

Pandemia w pełni, a Wizz Air przedstawia wielkie plany. Otworzy więcej połączeń z Polski

Wizz Air z ambitnymi planami na okres wakacyjny
eastnews/rex features

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Wizz Air zamierza uruchomić 7 nowych wakacyjnych tras

  • W jakich miastach trasy te zostaną uruchomione

  • Jakie linia ma zalecenia dla pasażerów

Wizz Air z ambitnymi planami na wakacyjny sezon

"Wkrótce będzie przepięknie, wkrótce będzie normalnie" – parafrazujemy słowa słynnej piosenki Tomasza Lipińskiego, bo przychodzą one na myśl po zapoznaniu się z komunikatem Wizz Air. W tych trudnych czasach takie właśnie komunikaty napawają optymizmem.

Węgierska linia ogłosiła bowiem całkiem ambitne plany na sezon wakacyjny. W połowie roku zamierza uruchomić siedem nowych tras z największych polskich miast do najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków.

- Dzisiaj podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce ogłaszając siedem nowych tras z pięciu polskich miast do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Bułgarii i Chorwacji. Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami – podkreśla George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air w komunikacie, którego treść podaje Polska Agencja Prasowa.

- Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air dodatkowych procedur bezpieczeństwa, na pokładzie nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie – dodaje Michalopoulos.

Wakacyjne trasy jak podaje PAP zostaną uruchomione w czerwcu tego roku. Po dwa loty tygodniowo mają odbywać się z Warszawy i Krakowa na Kretę i Santorini. Węgierska linia będzie również realizować dwa razy w tygodniu loty z Gdańska do Splitu, a także z Katowic na Korfu. Raz w tygodniu będą odbywały się loty na trasie Wrocław-Burgas.

Wizz Air podkreśla, że nowe trasy to „wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski".

Co z bezpieczeństwem?

Węgierska linia najwyraźniej zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że wielu potencjalnych pasażerów może z dystansem podchodzić do lotów z uwagi na zagrożenie pandemiczne. Stąd informacja w komunikacie o wdrożeniu dodatkowych procedur w zakresie higieny, ułatwiających utrzymanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład, a także zwiększenie czystości w samolocie. Podczas lotu zarówno załoga jak i pasażerowie mają przebywać w maseczkach.

Wizz Air rekomenduje pasażerom, by odprawiali się drogą elektroniczną i dokonywali online płatności za wszelkiego rodzaju usługi jak np. wykupienie dodatkowego bagażu. Pozwoli to na zminimalizowanie kontaktu fizycznego na lotnisku.

Wizz Air, jak przypomina PAP, ma pięć baz w Polsce w takich miastach jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, a także Wrocław. Linia dysponuje 136 samolotami.

W pierwszej połowie ubiegłego roku węgierska linia, jak pokazują statystyki przytoczone przez PAP, przewiozła 1,7 mln pasażerów, o 2,5 mln mniej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Dla porównania Ryanair przewiózł w tym czasie 2,2 mln osób, o 3,6 mln mniej niż w rok wcześniej.