Obraz Gerd Altmann z Pixabay
geralt / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Lutego 2020

Wirtualna Polska zaciągnęła kredyt na 600 mln zł. Szykuje się na przejęcie Grupy Interia

Wirtualna Polska zamierza wykupić Grupę Interia, która została wystawiona na sprzedaż przez Bauer Media. W tym celu firma wraz ze swoim spółkami zależnymi zaciągnęła kredyty na łączną kwotę 978 milionów złotych. Ponad 600 milionów złotych zostanie przeznaczone inwestycje - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Wirtualna Polska z gigantycznym kredytem

Wirtualna Polska Holding poinformowała we wtorek wieczorem, że razem swoją spółką zależną Wirtualna Polska Media podpisała umowę na kredyt z konsorcjum, które zrzesza Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, Paribas Bank Polska i PKO BP. Kredyt wynosi 978 mln zł, a 602 mln zł spółka przeznaczy na akwizycje i inwestycje. Reszta środków zostanie przeznaczona na spłatę bieżącego zadłużenia i finansowanie kapitału obrotowego i aktualnej działalności.

Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowinyPodatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowinyCzytaj dalej

- Grupa Kapitałowa Wirtualna Polska Holding od kilku lat sukcesywnie realizuje strategię rozwoju działalności biznesowej poprzez przejęcia na rynku e-commerce i mediów internetowych. Zwiększenie linii kredytowej ma na celu kontynuowanie tej strategii - napisano w komunikacie spółki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Gotówka od rodziców do opodatkowania. Inaczej możesz mieć kłopoty z fiskusem
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Wirtualna Polska przejmie Interię?

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Wirtualna Polska planuje wykupić Grupę Interia, która został wystawiona na sprzedaż przez Grupę Bauer Media. Ale Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji w Wirtualnej Polsce nie skomentował tych doniesień. Także Grupa Bauer Media odmawia komentarza w tej sprawie.

Dzięki Interii Wirtualna Polska stanie się hegemonem

Grupa Interia posiada w swoim portfelu portal Interia.pl i wiele serwisów tematycznych, takich jak Pomponik.pl, Smaker.pl czy Maxmodels.pl. Pojawia się pytanie, czy tak duży gracz jak Wirtualna Polska potrzebuje kolejnego flagowego portalu. Ma już przecież WP.pl i O2.pl. Ale Paweł Wujec, prezes Grupy K2 nie ma wątpliwości dotyczących tego, czy to dobre zagranie.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

- Fuzja Wirtualnej Polski i Interii skutkowałaby powstaniem bezapelacyjnie największego gracza na polskim rynku mediów internetowych. Największe zasięgi w niemal wszystkich kategoriach, największy pakiet stron głównych itd. Dla większości reklamodawców wydających poważne pieniądze w internecie to będzie „must have"”, kosztem zepchniętego na drugie miejsce Ringier Axel Springer Polska z Onetem. WP dysponowałaby też największym lokalnym ekosystemem danych użytkowników - ocenia ekspert na łamach portalu wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Przez lata ignorowała swoje objawy. Teraz walczy o życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadek
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News