Wielkanoc z ograniczeniami przez pandemię
PHOTO LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS KRAKOW ANDRZEJ DUDA Z RODZINA NA SWIECENIU POKARMOW N/Z KINGA DUDA 20/04/2019 DUDA PIS SWIECENIE KRAKOW SWIETA KOSZYK KINGA DUDA WIELKANOC PREZYDENT POLITYKA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Autor Maria Glinka - 2 Kwietnia 2020

Kolejne ograniczenia jeszcze przed świętami? Rzecznik rządu nie zostawia złudzeń

Wielkanoc spędzimy w atmosferze jeszcze większych obostrzeń? Zdaniem rzecznika rządu Piotra Müller jest to niewykluczone. Zespół zarządzania kryzysowego spotyka się codziennie, aby na bieżąco analizować sytuację w kraju, dlatego wprowadzenie nowych zasad przed świętami jest wysoce prawdopodobne.

Wielkanoc inna niż dotychczas

Wielkanoc będzie w tym roku szczególna przez wzgląd na koronawirusa, z którym walczy cały świat. Dodatkowe obostrzenia, dzięki którym ta walka w Polsce ma być skuteczniejsza, obowiązują od środy 1 kwietnia. Doszło m.in. do ograniczenia liczby osób w sklepach czy wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu bez osoby dorosłej dla wszystkich nieletnich.

W czwartek na antenie Polskiego Radia padło pytanie o ewentualne rozszerzenie dotychczasowych restrykcji jeszcze przed świętami. Rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że nie można wykluczyć takiej ewentualności. Zespół zarządzania kryzysowego stale monitoruje sytuację epidemiczną i „podejmuje decyzje kierunkowe co do zaostrzania lub zmniejszania aktualnych obostrzeń” – podkreślił przedstawiciel rządu.

Na decyzję trzeba jeszcze poczekać

Zdaniem Müllera jest jeszcze za wcześnie, aby podejmować decyzję o nałożeniu nowych obostrzeń, ponieważ minęły zaledwie dwa dni od wprowadzenia reguł dodatkowo ograniczających życie codzienne obywateli. Należy zatem zaczekać na efekty najnowszych decyzji rządzących.

„Poczekajmy jeszcze kilka dni, bo wtedy będzie można wyciągać wnioski”. Jednak władza już teraz zdaje sobie sprawę, że liczba osób zainfekowanych będzie stale wzrastać – podaje bankier.pl.

Do sklepu nie wejdziesz, ale do kościoła już tak. Rząd znacznie podwyższa limity osób dla ceremonii religijnychDo sklepu nie wejdziesz, ale do kościoła już tak. Rząd znacznie podwyższa limity osób dla ceremonii religijnychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

Nowa ustawa w drodze

Rzecznik rządu oznajmił również, że trwają prace nad kolejną ustawą, która „skupia się na możliwościach płynnościowych i zmianie pewnych ograniczeń biurokratycznych”. Müller twierdzi, że nowa ustawa ma dotyczyć innych obszarów niż te ujęte w tarczy antykryzysowej.

Na ten moment rząd koncentruje się na „wdrożeniu gigantycznego wsparcia, które ma trafić do przedsiębiorstw” – dodaje rzecznik.

Najnowsze ustawy, które składają się na tarczę antykryzysową, zostały podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę we wtorek wieczorem. Ich nadrzędnym celem jest pomoc służbie zdrowia i minimalizowanie negatywnych skutków pandemii.

Brak realnego wsparcia zarzucają projektowi rządowemu zarówno politycy opozycji, jak i związkowcy z branży medycznej, którzy pakiet działań społeczno-gospodarczych określają mianem ustawy „antypracowniczej, antyzdrowotnej i antyludzkiej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News