koronawirus-pixabay-fernandozhiminaicela
Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Maja 2020

WHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusa

WHO w końcu ustosunkowało się do niepokojących doniesień dotyczących wykrywania obecności koronawirusa u osób, które już były zakażone SARS-CoV-2 i które wyzdrowiały.

WHO o ponownym wykryciu wirusa u ozdrowieńców

W ostatnich tygodniach ze świata napływały niepokojące doniesienia na temat osób wyzdrowiałych z koronawirusa, u których po kilku tygodniach testy wykazały obecność wirusa. Tylko w Korei Południowej było ponad 300 takich przypadków. Do sprawy postanowiła odnieść się WHO.

Eksperci WHO twierdzą, że pacjenci, którzy wcześniej przeszli chorobę wywoływaną przez koronawirusa i ponownie mieli dodatni wynik testu nie są znowu zakażeni SARS-CoV-2.

Niemal najstarsze linie lotnicze na świecie bankrutują. Kolejny cios dla branży turystycznejNiemal najstarsze linie lotnicze na świecie bankrutują. Kolejny cios dla branży turystycznejCzytaj dalej

WHO: to nie reaktywacja wirusa

WHO tłumaczy, że takie osoby dalej wydalają martwe komórki płuc i jest to część procesu zdrowienia. Fakt ten potwierdzono po zbadaniu pacjentów w Korei Południowej, u których ostatecznie nie potwierdzono ponownego zakażenia.

- Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy pacjenci wykazują pozytywny wynik testu po klinicznym wyleczeniu i jest to oparte na najnowszych danych - wydaje się, że ci pacjenci wydalają resztki tkanek z płuc, w ramach fazy zdrowienia - poinformował rzecznik WHO, cytowany przez serwis o2.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Szumowski przyłapany na gorącym uczynku, musiał się tłumaczyć. Daje zły przykład?

WHO: to etap zdrowienia

Także epidemiolog Maria Van Kerhove z WHO tłumaczyła w rozmowie z BBC, na czym polega proces wydalania martwych komórek z organizmu.

- Gdy płuca się goją, martwe komórki, uszkodzone przez koronawirusa, muszą zostać usunięte z organizmu. To dlatego osoby po przebyciu COVID-19 mogą uzyskiwać ponownie dodatnie wyniki testu - wyjaśniła ekspertka WHO, cytowana przez o2.pl.

- To nie jest zakaźny wirus, to nie reaktywacja. To właściwie część procesu leczenia - tłumaczyła epidemiolog WHO.

WHO podkreśla, że nadal jednak mamy za mało informacji na temat odporności na wirusa. Wciąż nie ma pewności, czy pacjenci, którzy wyzdrowieli z COVID-19 nie zakażą się kolejny raz. Żeby to potwierdzić, prowadzone będą długoterminowe badania w oparciu o próbki od wyzdrowiałych pacjentów.

Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajePolacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News