World Health Organization (WHO) Director-General Tedros Adhanom Ghebreyesus attends a press conference organised by the Geneva Association of United Nations Correspondents (ACANU) amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus, on July 3, 2020 at the WHO headquarters in Geneva. (Photo by Fabrice COFFRINI / POOL / AFP)
https://eastnews.pl/FABRICE-COFFRINI
Autor Kamila Jeziorska - 9 Września 2020

WHO z ważnym ostrzeżeniem: To nie jest ostatnia pandemia. Szef organizacji przestrzega przed jedną ważną rzeczą

WHO ostrzega przed pandemiami chorób i snuje czarne scenariusze. Co więcej, WHO chce odciąć się także od politycznych spekulacji na temat COVID-19. Z czym związane są najnowsze słowa szefa organizacji? Czy to przytyk w stronę USA?

WHO o pandemii chorób

WHO ma ostatnio ręce pełne pracy w związku z pandemią koronawirusa. Niedawno wszczęto śledztwo w sprawie reakcji WHO na koronawirusa. Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 wykryto już w grudniu, natomiast WHO ogłosiła światową pandemię dopiero w styczniu. Komisja działająca w Genewie uzyska dostęp do pełnej dokumentacji, o którą poprosi. Wśród członków zespołu będą najwybitniejsi specjaliści z całego świata. Czy śledztwo ujawni nowe wątki w sprawie i mechanizmy polityczne rządzące światem? Na pierwszy raport wszyscy poczekamy, aż do listopada.

WHO także ma problemy w związku z zarzutami Stanów Zjednoczonych kierowanych pod adresem organizacji. Donald Trump w maju tego roku zdecydował o wycofaniu swojego kraju z szeregów Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na to, że jego zdaniem WHO działa pod dyktando Chin. Co więcej, zdaniem Trumpa to Chiny opóźniały poinformowanie WHO o pojawieniu się koronawirusa i wywieranie presji na WHO. Co dalej czeka WHO i ile jeszcze ciosów przyjdzie przyjąć organizacji w związku z pandemią?

Pobierasz z ZUS rentę rodzinną? Zbliża się ważny termin, jeśli go nie dopełnisz formalności, stracisz świadczeniePobierasz z ZUS rentę rodzinną? Zbliża się ważny termin, jeśli go nie dopełnisz formalności, stracisz świadczenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Twój organizm wysyła sygnał S.O.S. Co o zdrowiu mówi wygląd paznokci?

WHO o politycznym aspekcie COVID-19

WHO nie ukrywa, że do mediów przedostają się polityczne argumenty dot. koronawiursa. Mike Ryan, przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych na konferencji w Genewie przestrzegł o informacjach o koronawirusie dostarczanych przez rządy, ponieważ te mogą być "motywowane politycznie". Głównym punktem odniesienia były informacje wysyłane przez brazylijski rząd. Ryan nazwał je "próbą przedstawienia ludziom nadmiernie uproszczonych, spłyconych rozwiązań nie jest długoterminową strategią, która wygrywa". Według niego zaufanie buduje się "przejrzystością, konsekwencją, uczciwością". " Jeśli społeczności zauważą, że uzyskują informacje, które są manipulowane politycznie lub że zarządzano nimi w sposób, który zniekształca dowody, to to, niestety, zemści się", grzmiał.

WHO podziękowało rządowi Chin za to, że udało się im ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa do minimum, ale przestrzegł, że nie można popadać w samozachwyt. Biuro WHO w Chinach i centrala WHO współpracują z organami regulacyjnymi w Chinach, powiedziała dyrektor pomocnicza WHO ds. dostępu do leków i produktów zdrowotnych Mariangela Simao.- Historia uczy nas, że pandemie się zdarzają, ale kiedy nadejdzie kolejna, świat musi być przygotowany - lepiej niż tym razem, podsumował sytuację szef WHO. Co wyniknie z tej pandemii? Czy rzeczywiście Chiny sterują WHO? I co ze szczepionkami? Na te pytania odpowiedzi nie padły.

Wiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceWiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Gołota przegrał z nim w 52 sekundy. Teraz jego rywal zdradza, jak tego dokonał
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo
  4. Tragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzy
  5. Duda obiecywał 4 mld zł na specjalny fundusz. Po pół roku Polacy wciąż nie zobaczyli ani złotówki
  6. Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające fakty
Dokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latDokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News