Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > W województwie łódzkim znaleziono martwe ryby. Sztab kryzysowy monitoruje sytuację
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 13.08.2022 13:24

W województwie łódzkim znaleziono martwe ryby. Sztab kryzysowy monitoruje sytuację

Ryby w Odrze
Domena publiczna

W rzece Ner, na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego znaleziono znaczną ilość śniętych ryb, poinformowała Dagmara Zalewska rzeczniczka łódzkiego wojewody. Zebrał się sztab kryzysowy.

Śnięte ryby w województwie łódzkim

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego ws. sytuacji na rzece Ner, gdzie na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb - poinformowała PAP w sobotę w południe rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska, jak podaje Radio Opole.

"Na razie trwają badania. Monitorujemy i analizujemy sytuację. Znaczną liczbę śniętych ryb znaleziono na rzece Ner w trzech miejscach na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego " - podkreśliła w rozmowie z PAP Zalewska. Wojewoda Tobiasz Bocheński zwołał sztab kryzysowy. 

Ner jest największą rzeką w Łodzi. Przepływa przez województwa łódzkie i wielkopolskie, stanowi prawy dopływ Warty. (PAP)

Śledztwo w sprawie zatrucia Odry

Od kilku dni trwa również śledztwo w sprawie zatrucia Odry, gdzie również znaleziono znaczne ilości śniętych ryb. Katastrofa ekologiczna obejmuje kilkaset kilometrów rzeki. Podczas konferencji premier poinformował, że ustalenie przyczyny katastrofy jest obecnie priorytetem polskiego rządu.

Za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej przewidziana jest nagroda w postaci miliona złotych, poinformował na konferencji prasowej z premierem wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.