13. emerytury przegłosowane
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 9 Stycznia 2020

Sejm podjął decyzję w sprawie wypłat 13. emerytury

Sejm podjął w czwartek decyzję w sprawie wypłat 13. emerytury dla emerytów i rencistów. Pieniądze mają trafiać do beneficjentów co roku.

Sejm podjął dzisiaj decyzję o przyznaniu emerytom 13. wypłaty. Taka jednomyślność w polskim Sejmie to jednak rzadkość. Za przyjęciem ustawy było bowiem 432 posłów, przeciwny był tylko jeden poseł, a 9 się wstrzymało.

Trzynastka - źródło finansowania

Jak pisze money.pl pieniędze na tzw. trzynastki dla emerytów i rencistów mają pochodzić z Funduszu Solidarnościowego, który to gromadzi pieniądze dla osób z niepełnosprawnościami.

Mimo zapowiedzi opozycji, że przy takim źródle finansowania trzynastek, nie poprą ustawy, bo uderza ona w osoby niepełnosprawne, to w Sejm odrzucił jendak poprawki. Po trzecim czytaniu głosowane za ustawą bez uwzględnienia poprawek opozycji.

Od stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywilejeOd stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywilejeCzytaj dalej

Wypłaty trzynastek co roku

Sejm przyjął ustawę, która gwarantuje emerytom wypłaty 13. emerytury co roku. W ten sposób świadczenie przestało być jednorazowym, a stało się stałym. Wysokość świadczenia jest równa najniższej emeryturze, co będzie znaczyło, że w 2020 roku emeryci mogą liczyć na 1200 zł brutto. Waloryzacja emerytur będzie z pewnością podnosiła wysokość świadczenia.

Kiedy wypłaty trzynastek

Wypłaty trzynastek mają rozpocząć się wraz z 1 kiwetnia 2020 r., pisze money.pl. Według wyliczeń MRPiPS dodatkowe pieniądze trafią do 9,8 mln osób. Koszty tego świadczenia w 2020 roku, to około 12 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia nad Wisłą. Spacerowicz zauważył w wodzie ciało. Policja przyjechała natychmiast
  2. Żłobki i przedszkola otwarte. Polakom nadal należy się dodatkowy zasiłek opiekuńczy?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Okropna tragedia, 8 osób nie żyje. Ludzie uciekali i mdleli na ulicy za granicą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News