trzynasta emerytura przysługuje wszystkim emerytom i rencistom
pxfuel.com, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Dla wielu będzie jak niespodzianka. Trzynasta emerytura trafi do większej liczby Polaków

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona większej liczbie Polaków. W ostatnim czasie wielu rencistów straciło prawo do świadczenia ze względu na odwołanie komisji lekarskich. Ale Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci im rentę i dodatek.

Trzynasta emerytura i renta zagrożona przez epidemię

Ze względu na narastającą epidemię koronawirusa Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o odwołaniu wszystkich wizyt u lekarzy orzeczników oraz komisji lekarskich, które są kluczowe dla rencistów. Jak podaje “Fakt”, zakład otrzymuje coraz więcej wniosków o ponowne ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Bez nowego orzeczenia rencistom przepadłaby nie tylko renta, ale także trzynasta emerytura.

Pieczywo ze sklepu przenosi wirusa? Inspektor sanitarny ujawnił prosty sposób na odkażeniePieczywo ze sklepu przenosi wirusa? Inspektor sanitarny ujawnił prosty sposób na odkażenieCzytaj dalej

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona

Wobec utrudnień związanych z epidemią, w tarczy antykryzysowej znalazł się zapis, że wszystkim osobom, które straciły prawo do renty po 13 marca (data wprowadzenia stanu epidemii), zostanie ono automatycznie przedłużone, jeśli złożą lub złożyli już wniosek o przedłużenie świadczenia. Dzięki temu będą dostawać środki jeszcze przez kolejne trzy miesiące. Przysługuje im też trzynasta emerytura.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

W rozmowie z “Faktem” Antoni Kolek, ekspert Instytutu Emerytalnego tłumaczy, że skoro tacy renciści nadal będą mieć prawo do wypłaty, to przysługuje im także dodatkowe świadczenie, jakim jest trzynasta emerytura.

Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Trzynasta emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów

Według obowiązujących przepisów, trzynasta emerytura zostanie przyznana tym emerytom i rencistom, którzy do 31 marca będą mieć prawo do wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych. A przedłużenie okresu wypłaty renty sprawi, że trzynastkę otrzyma nawet kilka tysięcy osób więcej.

Trzynasta emerytura to dodatkowe świadczenie w wysokości minimalnej emerytury, a w tym roku będzie to 1200 zł brutto, czyli 981 zł na rękę. Zgodnie z niedawno podpisaną ustawą, trzynastka będzie wypłacana każdego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Rekordowe trzynastki w tym roku. Mimo ogromnych strat wypłaty po 3 tys. złRekordowe trzynastki w tym roku. Mimo ogromnych strat wypłaty po 3 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News