Trzynasta emerytura jednak pewna i cykliczna
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 8 Stycznia 2020

Minister o trzynastej emeryturze. Ujawnił, jak często będzie wypłacana

Trzynasta emerytura pierwszy raz została wypłacona w maju 2019 roku. Wówczas pojawiły się głosy krytyki, że to świadczenie pod głosy w wyborach. Teraz wiceminister rodziny zabrał głos w sprawie. Zapowiedział, że trzynastka będzie świadczeniem cyklicznym.

Trzynasta emerytura to świadczenie, które emeryci po raz pierwszy otrzymali w maju 2019 roku. Wówczas na rządzących spadła krytyka szczególnie ze strony opozycji, która wskazywała, że w ten sposób władza przekupuje seniorów przed wyborami do europarlamentu. W tym roku trzynastka również zostanie wypłacona w podejrzanym dla niektórych terminie.

Mowa o 1 kwietnia. Oznacza to, że emeryci na miesiąc przed wyborami prezydenckimi dostaną dodatkowe pieniądze. Jak wskazuje portal Forsal.pl, po raz kolejny da się słyszeć, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość gra pod Andrzeja Dudę, który liczy na reelekcję w wyborach prezydenckich. Na te oskarżenia odpowiedział wiceminister MRPiPS, Stanisław Szwed. Jak zwrócił uwagę, trzynasta emerytura wchodzi na stałe, bez względu na to, czy w danym roku będą wybory czy nie.

ZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuCzytaj dalej

Trzynasta emerytura już w kwietniu. Zostaje z nami na stałe

- Dodatkowe coroczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, czyli tzw. trzynasta emerytura, będzie już na stałe - bez względu na kalendarze wyborcze, które będą przed nami, to świadczenie będzie wypłacane - oznajmił wiceszef resortu.

Polityk zabrał również głos w sprawie krytyki, jaka spada na rządzacych w sprawie finansowania trzynastek. Te bowiem zasilane są z Funduszu Solidarnościowego, który został powołany pod nazwą Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i miał wspierać właśnie osoby niepełnosprawne. Jak podkreślił, Fundusz Solidarnościowy zasilany jest z budżetu państwa, a ma być to gwarancją ciągłości wypłat świadczeń.

- ZUS jest najbezpieczniejszą instytucją państwa, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń, a gwarantem wypłat świadczeń jest budżet państwa - podkreślił cytowany przez Forsal.pl Szwed.

Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błądZmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błądCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News