BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Minister o trzynastej emeryturze. Ujawnił, jak często będzie wypłacana

8 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Trzynasta emerytura pierwszy raz została wypłacona w maju 2019 roku. Wówczas pojawiły się głosy krytyki, że to świadczenie pod głosy w wyborach. Teraz wiceminister rodziny zabrał głos w sprawie. Zapowiedział, że trzynastka będzie świadczeniem cyklicznym.

Trzynasta emerytura to świadczenie, które emeryci po raz pierwszy otrzymali w maju 2019 roku. Wówczas na rządzących spadła krytyka szczególnie ze strony opozycji, która wskazywała, że w ten sposób władza przekupuje seniorów przed wyborami do europarlamentu. W tym roku trzynastka również zostanie wypłacona w podejrzanym dla niektórych terminie.

Mowa o 1 kwietnia. Oznacza to, że emeryci na miesiąc przed wyborami prezydenckimi dostaną dodatkowe pieniądze. Jak wskazuje portal Forsal.pl, po raz kolejny da się słyszeć, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość gra pod Andrzeja Dudę, który liczy na reelekcję w wyborach prezydenckich. Na te oskarżenia odpowiedział wiceminister MRPiPS, Stanisław Szwed. Jak zwrócił uwagę, trzynasta emerytura wchodzi na stałe, bez względu na to, czy w danym roku będą wybory czy nie.

Trzynasta emerytura już w kwietniu. Zostaje z nami na stałe

 - Dodatkowe coroczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, czyli tzw. trzynasta emerytura, będzie już na stałe - bez względu na kalendarze wyborcze, które będą przed nami, to świadczenie będzie wypłacane - oznajmił wiceszef resortu.

Polityk zabrał również głos w sprawie krytyki, jaka spada na rządzacych w sprawie finansowania trzynastek. Te bowiem zasilane są z Funduszu Solidarnościowego, który został powołany pod nazwą Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i miał wspierać właśnie osoby niepełnosprawne. Jak podkreślił, Fundusz Solidarnościowy zasilany jest z budżetu państwa, a ma być to gwarancją ciągłości wypłat świadczeń.

 - ZUS jest najbezpieczniejszą instytucją państwa, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń, a gwarantem wypłat świadczeń jest budżet państwa - podkreślił cytowany przez Forsal.pl Szwed.

 - ZUS jest najbezpieczniejszą instytucją państwa, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń, a gwarantem wypłat świadczeń jest budżet państwa - podkreślił cytowany przez Forsal.pl Szwed.

Podobne artykuły

Emerytura na nowych korzystniejszych zasadach dla ponad 60 tys. osób

Twój portfel

Tysiące Polaków z zaniżonymi emeryturami. Rząd już zapowiedział naprawienie sytuacji

Czytaj więcej >
samochod-ri_ya-pixabay.com

Twój portfel

Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodów

Czytaj więcej >
paliwo-pexels-skitterphoto

Twój portfel

Bak zatankuj lepiej jeszcze dzisiaj. Po weekendzie 4,57 zł za popularne paliwo

Czytaj więcej >
Wypłata gotówki w bankomatach Planet Cash z limitami

Twój portfel

Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

Czytaj więcej >
Bon turystyczny powinny otrzymywać nie tylko osoby z dziećmi?

Twój portfel

Czy bon turystyczny powinien trafić do wszystkich pracujących? Dyskusje nie ustają

Czytaj więcej >
Mandat za postój z włączonym silnikiem

Twój portfel

Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą

Czytaj więcej >