Trójka traci kolejnych dziennikarzy
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 17 Maja 2020

Radiowa Trójka zostanie bez dziennikarzy? Po Niedźwiedzkim kolejne wypowiedzenie

Po 38 latach pracy, tuż przed 2000 notowaniem „Listy Przebojów Programu Trzeciego” Marek Niedźwiecki odchodzi z radiowej Trójki. To efekt zamieszania wokół ostatniego notowania listy, które zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego uderzająca w Jarosława Kaczyńskiego. W ślad za legendarnym „Niedźwiedziem” idą inni dziennikarze rozgłośni.

Trójka bez Niedźwiedzia

1998 notowanie listy przebojów radiowej Trójki wywołało ogromne zamieszanie, które zakończyło się odejściem jednej z największych gwiazd rozgłośni. Przypomnijmy, że piątkowe notowanie zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Sukces utworu na liście imponował, bo rzadko się zdarza, by piosenka zadebiutowała w notowaniu i to od razu na pierwszym miejscu.

Najnowszy utwór Kazika uderza w Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej – wbrew zakazom – odwiedził symboliczny grób swojego brata i bratowej, a także zmarłej kilka lat temu matki. Obecność piosenki na liście wiernych słuchaczy Trójki nie powinna dziwić, gdyż w przeszłości pojawiały się na niej utwory Kazika, w których krytykował ówcześnie rządzących (wystarczy tu wspomnieć chociażby „Łysy jedzie do Moskwy” o ówczesnym premierze Józefie Oleksym). Tymczasem w sobotę internauci zwrócili uwagę, że informacja o wynikach notowania zniknęła ze oficjalnej strony Trójki. Wieczorem zaś dyrektor anteny Tomasz Kowalczewski wydał kuriozalny komunikat, w którym poinformował o anulowaniu ostatniego notowania.

- Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy – Tomas Kowalczewski, dyrektor Trójki.

Family Bussines Week w Poznaniu. Recepty na koronakryzys w firmach rodzinnychFamily Bussines Week w Poznaniu. Recepty na koronakryzys w firmach rodzinnychCzytaj dalej

- W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze – dodał.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę

Niedługo później kompozytor Zbigniew Preisner zamieścił na Facebooku post w którym poinformował o odejściu z Trójki Marka Niedźwieckiego, prowadzącego listę od początku jej trwania, czyli od 1982 roku. Pytany przez internautów skąd ma taką informację, napisał: "Rozmawiałem z Markiem Niedźwieckim, wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą". Później informację o tym, że legendarny „Niedźwiedź” złożył wypowiedzenie poinformował Polsat News. Z informacji stacji wynika, że nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze Polskiego Radia.

Przypomnijmy, że Niedźwiecki już raz opuścił radiową Trójkę. Stało się to w lipcu 2007 roku, w ostatnich miesiącach pierwszego rządu PiS. Z późniejszych relacji wynikało, że był to efekt konfliktu z ówczesnym szefem rozgłośni Krzysztofem Skowrońskim, który nie zgodził się na świętowanie 25-lecia listy, podkreślając, że rozpoczęła ona swoje nadawanie w okresie stanu wojennego. Niedźwiecki związał się wywczasem z radiem Złote Przeboje, ale po trzech latach wrócił do Trójki i na zmianę z Piotrem Baronem wrócił do prowadzenia listy.

Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

Odchodzą kolejni dziennikarze

W ślad za Niedźwieckim idą inni dziennikarze Trójki. Dziś o swoim odejściu z rozgłośni poinformował współpracujący z nią od lat dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

- Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki, w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji – napisał na Facebooku Wrona.

Jeszcze wczoraj został natomiast zawieszony Bartosz Gil, po tym – jak twierdzi jego żona – gdy odmówił podpisania oświadczenia, że ostatnie notowanie zostało zmanipulowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News