BiznesINFO.pl

East News, Arkadiusz Ziolek

Tesco sprzedane nie tylko Kauflandowi. Na upadku sieciówki korzysta też Leroy Merlin

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Tesco w większości zostanie przejęte przez Netto i Kaufland, ale na horyzoncie pojawił się kolejny gracz. Tym razem pozostałościami po Tesco zainteresowało się Leroy Merlin. Kupiło już piąty sklep.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie zostanie otwarty nowy sklep Leroy Merlin

  • Jakie placówki francuska sieć zakupiła do tej pory

  • Czemu zdecydowano się na taki krok

Leroy Merlin bierze Tesco

Leroy Merlin również zainteresowało się sklepami, które pozostają po wycofującym się z Polski brytyjskim gigancie, Tesco. Francuska sieć sklepów kupiła już piąty sklep Tesco - tym razem przy ul. Połczyńskiej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że ul. Połczyńska to jedna z najszybciej rozwijających się w stolicy. Już niedługo zaś mieszkańcy dzielnicy będą mieli do dyspozycji sklep Leroy Merlin, dzięki któremu wyremontujemy mieszkanie lub stworzymy ogród.

Francuska sieć sklepów podkreśla, że kupno placówki Tesco ma umocnić jego pozycję na polskim rynku. W całej Polsce sieć posiada 69 sklepów, a w aglomeracji warszawskiej, aż osiem. Placówka przy Połczyńskiej w przyszłości będzie zlokalizowana tuż przy końcowej stacji drugiej linii metra.

Placówka ma powierzchnię ok. 30 tys. mkw. i parking z 800 miejscami parkingowymi. Leroy Merlin stworzy także 160 nowych miejsc pracy. Portal dlahandlu.pl dodaje, że wraz z nowym miejscem powstaną także miejsca pracy związane z usługami partnerów świadczących je na rzecz sklepu.

Tesco na froncie sprzedażowym

Leroy Merlin swój czwarty sklep Tesco kupiło w Łodzi. Nowy sklep usytuowany będzie w obrębie ulic Pojezierska, Włókniarzy i Św. Teresy w dzielnicy Bałuty. Leroy Merlin zapowiedział stworzenie miejsca innego niż dotychczas.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, stworzone miejsce będzie liczyło 13 tys. mkw. i ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Leroy Merlin zapowiada, że w Łodzi zostanie stworzone także 200 nowych miejsc pracy.

Francuski gigant podkreśla, że nie bez kozery sklep będzie znajdował się w sąsiedztwie takich sklepów jak Agata Meble, Jysk, czy Media Expert. Stworzenie wielkiego centrum meblowo-budowlanego będzie wpływać na całą aglomerację łódzką. Podobne centrum funkcjonuje teraz na pograniczu Warszawy i Marek, gdzie zbiegają się takie sklepy jak Black Red White, Ikea, Obi, a nawet Euro RTV i AGD.

Do tej pory Leroy Merlin kupiło sklepy Tesco znajdujące się w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Pierwszy sklep Leroy Merlin otwarty został w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą.

Obecnie sklepy Leroy Merlin pozostają zamknięte. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. Prowadzona jest sprzedaż online z odbiorem osobistym przed sklepem lub dostawą.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

TescozakupyPolska

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]