BiznesINFO.pl > Handel > Tesco sprzedane nie tylko Kauflandowi. Na upadku sieciówki korzysta też Leroy Merlin
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:31

Tesco sprzedane nie tylko Kauflandowi. Na upadku sieciówki korzysta też Leroy Merlin

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Logo sieci handlowej Tesco Supermarket.
East News, Arkadiusz Ziolek

Tesco w większości zostanie przejęte przez Netto i Kaufland, ale na horyzoncie pojawił się kolejny gracz. Tym razem pozostałościami po Tesco zainteresowało się Leroy Merlin. Kupiło już piąty sklep.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie zostanie otwarty nowy sklep Leroy Merlin

  • Jakie placówki francuska sieć zakupiła do tej pory

  • Czemu zdecydowano się na taki krok

Leroy Merlin bierze Tesco

Leroy Merlin również zainteresowało się sklepami, które pozostają po wycofującym się z Polski brytyjskim gigancie, Tesco. Francuska sieć sklepów kupiła już piąty sklep Tesco - tym razem przy ul. Połczyńskiej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że ul. Połczyńska to jedna z najszybciej rozwijających się w stolicy. Już niedługo zaś mieszkańcy dzielnicy będą mieli do dyspozycji sklep Leroy Merlin, dzięki któremu wyremontujemy mieszkanie lub stworzymy ogród.

Francuska sieć sklepów podkreśla, że kupno placówki Tesco ma umocnić jego pozycję na polskim rynku. W całej Polsce sieć posiada 69 sklepów, a w aglomeracji warszawskiej, aż osiem. Placówka przy Połczyńskiej w przyszłości będzie zlokalizowana tuż przy końcowej stacji drugiej linii metra.

Placówka ma powierzchnię ok. 30 tys. mkw. i parking z 800 miejscami parkingowymi. Leroy Merlin stworzy także 160 nowych miejsc pracy. Portal dlahandlu.pl dodaje, że wraz z nowym miejscem powstaną także miejsca pracy związane z usługami partnerów świadczących je na rzecz sklepu.

Tesco na froncie sprzedażowym

Leroy Merlin swój czwarty sklep Tesco kupiło w Łodzi. Nowy sklep usytuowany będzie w obrębie ulic Pojezierska, Włókniarzy i Św. Teresy w dzielnicy Bałuty. Leroy Merlin zapowiedział stworzenie miejsca innego niż dotychczas.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, stworzone miejsce będzie liczyło 13 tys. mkw. i ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Leroy Merlin zapowiada, że w Łodzi zostanie stworzone także 200 nowych miejsc pracy.

Francuski gigant podkreśla, że nie bez kozery sklep będzie znajdował się w sąsiedztwie takich sklepów jak Agata Meble, Jysk, czy Media Expert. Stworzenie wielkiego centrum meblowo-budowlanego będzie wpływać na całą aglomerację łódzką. Podobne centrum funkcjonuje teraz na pograniczu Warszawy i Marek, gdzie zbiegają się takie sklepy jak Black Red White, Ikea, Obi, a nawet Euro RTV i AGD.

Do tej pory Leroy Merlin kupiło sklepy Tesco znajdujące się w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Pierwszy sklep Leroy Merlin otwarty został w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą.

Obecnie sklepy Leroy Merlin pozostają zamknięte. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. Prowadzona jest sprzedaż online z odbiorem osobistym przed sklepem lub dostawą.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Polecane