BiznesINFO.pl
Wikimedia, RickRichards, CC BY-SA 4.0

Wikimedia, RickRichards, CC BY-SA 4.0

Tesco już ostatecznie znika z Polski. W czwartek pierwszy sklep zmieni się w Netto

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Tesco oficjalnie zaczyna znikać z Polski. Choć dotychczas cały proces miał charakter bardziej formalny, niektóre sklepy Tesco zaczynają widnieć pod innymi szyldami. W czwartek część sklepów Tesco zostanie otwarta pod szyldem Netto.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Netto zmienia się w Tesco

  • Gdzie otworzy się Netto

  • Jaka będzie formuła sklepu

Tesco zmienia się w Netto

Ponad rok temu Tesco poinformowało o tym, że oficjalnie kończy swoją działalność w Polsce. Za oficjalny powód podano spadek zysków brytyjskiej spółki. Eksperci wskazywali, że owe spadki mogą być efektem tego, że Tesco nie dostosowało sposobu funkcjonowania do zmieniającego się rynku. Do upadku sieciówki miała się szczególnie przyczynić rosnąca popularność dyskontów z Biedronką i Lidlem na czele.

Początkiem zmian były nie tylko wielkie wyprzedaże towarów w sklepach Tesco, ale również sprzedaż poszczególnych sklepów. Teren na warszawskich Kabatach kupił deweloper planujący postawić tam kompleks mieszkaniowo-usługowy, a niektóre placówki przejął Kaufland, czy Netto.

W przypadku tego drugiego transformacja z Tesco odbędzie się już w najbliższy czwartek. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, pod szyldem Netto zacznie działać sklep w Szczecinie, ale również placówki w Warszawie i Rogoźnie.

Netto rośnie w siłę

Netto ma dość ekspansjonistyczne plany wobec byłych sklepów Tesco. Do końca roku chce pod swoim szyldem otworzyć 150 nowych sklepów w placówkach po brytyjskiej sieci. W ciągu 1,5 roku roku otwartych ma zostać 300 sklepów Netto.

W Warszawie pod szyldem Netto będą działać sklepy przy ul. Czerskiej i ul. Kwiatkowskiego. Mieszkańcy Gocławia w rozmowie z biznesinfo.pl przyznają, że czekają na otwarcie placówki. - Mam nadzieję, że ceny będą przystępne - mówi nam pani Monika i dodaje, że wybiera się na otwarcie sklepu. Z kolei w Szczecinie Netto otworzy się przy ul. Duńskiej i ul. Polickiej.

Sklepy Netto będą funkcjonować w formacie 3.0. Na półkach znajdziemy produkty BIO, bezglutenowe, bezlaktozowe i bezcukrowe. Dostępny będzie wachlarz świeżych warzyw i owoców oraz rozbudowana strefa "to go", czyli dania gotowe do spożycia na miejscu.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Biedronka zaszczepi pracowników

Handel

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Czytaj więcej >
fot. pixabay/pascalkoenig

Handel

HalfPrice ma być wielkim sukcesem. CCC rzuca wyzwanie TK Maxx

Czytaj więcej >
Marek Bazak/EAST NEWS

Handel

Regionalne pieczywo w Lidlu. Sieć nawiązała współpracę z miejscowymi dostawcami

Czytaj więcej >
Audi przejęcie akcji

Handel

Audi może wkrótce zmienić właściciela. Jeden z koncernów chce wykupić wszystkie akcje niemieckiego giganta

Czytaj więcej >
Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >