Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Własna Firma

Własna Firma

biznes-info-640x433
10.07.2019 02:00 Pomysł na biznes w małym mieście. Nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać

Pomysł na biznes w małym mieście - wcale nie tak trudno znaleźć zyskowny pomysł na własną działalność nawet jak się nie mieszka w metropolii. W małym mieście są inne wyzwania czy trendy niż w dużych miastach, jednak są tam też niższe koszty i mniejsza konkurencja.

biznes-info-640x433
09.07.2019 02:00 Klient biznesowy - kto to i jak go zdobyć?

Klient biznesowy - kto to taki i w jaki sposób go pozyskać? Istnieje spore różnice pomiędzy zdobywaniem klientów indywidualnych a klientów biznesowych. Ważne jest środowisko gospodarcze i czynniki organizacyjne.

biznes-info-640x433
09.07.2019 02:00 Czym jest e-biznes? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Czym jest e-biznes? Na czym polega i czy jest dobrym pomysłem na prowadzenie swojej działalności? Jak go zrozumieć? O to najczęstsze pytania dotyczące e-biznesu.

biznes-info-640x433
09.07.2019 02:00 Kiedy biznes nie idzie - porady, które mogą pomóc

Kiedy biznes nie idzie, to czy można coś zrobić? Jak rozwinąć biznes tak, aby zdobywać więcej klientów i aby działalność stała się zyskowna? Zanim uznasz, że zamykasz własną firmę przetestuj kilka sposobów.

biznes-info-640x433
09.07.2019 02:00 Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Kilka podpowiedzi

Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Niekoniecznie musisz mieć duże fundusze, aby zacząć prowadzenie własnej firmy. Na szczęście obecnie coraz łatwiej jest rozpocząć działalność od podstaw bez wydawania fortuny.Oto kilka pomysłów na biznes, na otwarcie których nie potrzebujesz dużo pieniędzy.

biznes-info-640x433
08.07.2019 02:00 Pomysł na biznes w domu - łatwo i opłacalnie

Pomysł na biznes w domu - wiele osób szuka sposobu na pracę w domu, która przyniesie im zyski. Myślisz nad założeniem własnej firmy, ale nie wiesz dokładnie, co mógłbyś robić? Chcesz wykorzystać urlop macierzyński to rozpoczęcia własnej działalności? Przedstawiamy kilka pomysłów na biznes, który można prowadzić w domu.

biznes-info-640x433
08.07.2019 02:00 Własny biznes - jakie studia są wymagane do odniesienia sukcesu?

Własny biznes jakie studia? Przed tym pytaniem stanęła z pewnością niejedna osoba, która jeszcze przed rozpoczęciem studiów zaczęła się zastanawiać nad tym, jakie wykształcenie pomoże jej w przyszłości w prowadzeniu biznesu. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż w zasadzie zależy to od profilu biznesu, za jaki chcemy się wziąć. Jeśli więc dana osoba zastanawia się nad otwarciem firmy świadczącej usługi doradcze w zakresie finansów i bankowości, wykształcenie informatyczne może być niewłaściwe.Jest jednak kilka kierunków studiów, które zawsze były kojarzone z biznesem i niejednemu pomogły na rynku pracy. Jak nietrudno się domyślić, kierunki te są ściśle związane z zarządzaniem i finansami, od których trudno uciec w toku prowadzenia firmy. Mowa o kierunkach takich jak marketing, który zdecydowanie pomoże nam w promocji naszego przedsiębiorstwa nadaniu mu odpowiedniego wizerunku, ekonomia, która jest zawsze wyśmienitym towarzyszem w rozliczaniu się z finansami i stanowi świetną podstawę do wejścia w świat biznesu. Do grona tego zaliczane jest także zarządzanie, które niebagatelnie wpłynąć może na działanie firmy, pracę z kadrami czy umiejętność organizowania samej pracy.

biznes-info-640x433
07.07.2019 02:00 Komu potrzebny jest biznesplan?

Komu potrzebny jest biznesplan? Biznesplan w zasadzie to dobry początek przed założeniem własnego biznesu. To prawdziwy szkielet planowanego przez nas przedsięwzięcia, które ma w przyszłości przynieść nam wymierne korzyści. Jednak nie tylko spełnia on funkcje przygotowawacze, ale także otwiera drogę do pobrania finansów na rozkręcenie biznesu.Biznesplan potrzebny jest przy różnorakich kredytach na rozwój firmy, czy ubieganiu się o finansowanie z Urzędu Pracy lub innych funduszy inwestycyjnych. Wówczas dokument ten jest poświadczeniem tego, że poważnie myślimy o danym biznesie. Co warto podkreślić, nie trzeba wcale być początkującym w biznesie, by pisać biznesplan.

biznes-info-640x433
06.07.2019 02:00 Czy biznes wypali? Jak ocenić swoje szanse

Czy biznes wypali? Takie pytanie zadają sobie osoby, które zastanawiają się nad założeniem własnej działalności. Przed założeniem firmy warto dokładnie zbadać, czy nasz pomysł będzie zyskowny.

biznes-info-640x433
06.07.2019 02:00 Spotkanie biznesowe - kto kogo przedstawia? Kolejność jest ważna

Spotkanie biznesowe - kto kogo przedstawia? Prawidłowa prezentacja osób w biznesie pomiędzy klientami, partnerami i współpracownikami to bardzo ważna umiejętność. Znajomość tej sztuki pozwoli uniknąć faux-pas.

biznes-info-640x433
05.07.2019 02:00 Doradca biznesowy - czym się zajmuje i jak może nam pomóc?

Doradca biznesowy - czym się zajmuje taka osoba? Przede wszystkim… doradzaniem, czyli wsparciem przedsiębiorcy na starcie jego biznesu lub w późniejszych etapach pomagając np. zoptymalizować procesy w firmie, aby uzyskać lepsze efekty i większy zysk.

biznes-info-640x433
05.07.2019 02:00 Skąd kapitał na biznes? Rozwiązania, gdy nie ma się własnych środków

Skąd kapitał na biznes? Własny biznes to marzenie wielu osób. Niestety nie każda z nich posiada wystarczające fundusze własne umożliwiające start firmy. Przedstawiamy najlepsze pomysły na zdobycie kapitału.

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Gdzie studiować biznes? Uczelnie z najlepszą ofertą

Gdzie studiować biznes? W ofercie uczelni z całej Polski jest sporo kierunków, które mogą przydać się przyszłemu przedsiębiorcy. Rzeczpospolita podaje jednak, że najwięcej udaje się zarobić magistrowi informatyki, który pracę zaczął jeszcze w czasie studiów. Jednakże nie tylko praca z komputerem może być bardzo obiecująca.Jak podaje ELA, czyli ogólnopolski system monitorujący Ekonomiczne Losy Absolwentów, absolwenci z roku 2016, którzy na rynku poradzili sobie najlepiej, kończyli dane kierunki studiów na wyszczególnionych uczelniach:Informatyka - Politechnika Gdańska,Zarządzanie - Akademii Finansów i Biznesu Vistula,Elektronika i telekomunikacja - Politechnika Warszawska

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Ile biznesów upada w ciągu roku? Statystyki

Ile biznesów upada? Statystyki nie są w tym względzie napawającymi optymizmem. Okazuje się, że problem zajmowania się każdym aspektem funkcjonowania przedsiębiorstwa, trudność ze zdobyciem klientów, spora konkurencja na rynku, problemy z wypłacalnością, a także duże koszta prowadzenia działalności oraz dynamicznie zmieniające się przepisy są najszczęstszymi czynnikami upadku danego przedsiębiorstwa.Według raportu przeprowadzonego przez firmę Euler Hermes, która przyjrzała się upadkom firm na rynku, aż 80% firm upada w pierwszym roku swojej działalności. Po pierwszym roku znika z rynku 30% młodych przedsiębiorstw, zaś po 5 latach funkcjonowania upada kolejne 70% małych oraz średnich firm.

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Po co biznesplan? Czy naprawdę jest potrzeby?

Po co biznesplan - pytają często przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają nowy biznes. Zastanawiają się: „Czy naprawdę potrzebuję biznesplanu? Czy pisanie biznesplanu nie jest marnowaniem czasu?” Odpowiedź na te pytania to prawie zawsze „Tak”. Biznes plan jest integralną częścią rozpoczęcia nowej działalności.

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Czym jest etyka biznesu - czy warto jej przestrzegać?

Czym jest etyka biznesu? To nic innego jak dziedzina zajmująca się analizą ekonomiczną, refleksją nad etycznym wymiarem biznesu. Chodzi nie tylko o poprawne i zgodne z prawem relacje z klientami, konkurencją i środowiskiem, ale także o podejmowanie decyzji etycznie poprawnych. Takich, które nie prowadzą do szkód.Niektórzy wskazują na to, że fraza "etyka biznesu" jest wewnętrznie sprzeczna. Wynika to z faktu, że etyka nie może być interesowna, a pobudzana jedynie przez czysto moralne intencje. Z kolei biznes jest nastawiony na zysk, więc ma swój interes. Pojęcie to jednak funkcjonuje i odnosi się do moralności w biznesie.