Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wyklucza ponownego zamknięcia obiektów noclegowych
Flickr/KPRM
Autor Radosław Święcki - 21 Maja 2020

Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla „Super Expressu” podkreśla, że Polacy mogą spokojnie rezerwować wakacje w kraju. Zastrzega jednak, że pogorszenie sytuacji wokół koronawirusa może spowodować ponowne zamknięcie obiektów noclegowych.

Szumowski o wakacjach

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z tabloidem pytany był, czy pandemia koronawirusa nas opuszcza.

- W tej chwili mamy wskaźnik emisji wirusa na poziomie „1”. To znaczy, że jeden zakażony zakaża jedna osobę. Gdyby nie duże ognisko w kopalniach, pewnie bylibyśmy sporo poniżej „1” – powiedział Szumowski, dodając, że większość pracowników kopalń na szczęście przechodzi koronawirusa bezobjawowo.

Pytany o znoszenie kolejnych obostrzeń, szef resortu zdrowia podkreślił, że choć opanowujemy epidemię, to „mamy z tyłu głowy te wszystkie kraje, które obostrzenia uwalniały, a potem zmagały się ze wzrostem zachorowań”.

W dalszej części rozmowy poruszono wątek branży turystycznej, która z niepokojem wyczekuje nadchodzącego sezonu letniego. Choć na początku maja obiekty noclegowe mogły wznowić działalność, to większość Polaków nie wie, czy w związku z pandemią może planować tegoroczne wakacje. Szumowski podkreślił, że „spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju”. Dopytywany przez dziennikarza, czy może zdarzyć się sytuacja, że w lipcu rząd zdecyduje się na ponowne zamknięcie obiektów noclegowych, odpowiedział:

- Oczywiście, nie mogę obiecać, że tego nie zrobimy. Natomiast patrząc na obecną dynamikę uważam, że prawdopodobieństwo jest niewielkie – powiedział minister zdrowia.

Kiedy do kina?

Szumowski podkreślił, że niepewna jest za to przyszłość wakacji zorganizowanych.

- Niepewna jest natomiast przyszłość wakacji zorganizowanych, takich jak kolonie czy obozy. To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry - powiedział szef resortu zdrowia.

Szumowski w rozmowie z tabloidem zdradził również, że jeszcze przed wakacjami rząd zgodzi się na ponowne otwarcie kin.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News