Minister zdrowia Łukasz Szumowski zabrał głos ws. rosnącej liczby zakażeń będących efektem wesel
pixabay/Hans
Autor Radosław Święcki - 17 Lipca 2020

Co z maskami na weselach? Szumowski wypowiedział się jasno: sama informacja o możliwym zakażeniu jest wystarczająca

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do rosnącej liczby zakażeń koronawirusem będących efektem wesel. Czy rząd rozważa wprowadzenie zmian dotyczących organizacji i wesel, tak by np. goście uczestniczący w imprezie musieli mieć na sobie maseczki?

Szumowski o weselach

Przypomnijmy, że możliwość organizowania wesel została przywrócona na początku czerwca w ramach tzw. IV etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych w połowie marca w związku z postępującą pandemią koronawirusa. Jedynym warunkiem jest limit uczestników do maksymalnie 150 osób. Nie brakuje opinii, że rząd pospieszył się ze zniesieniem zakazu organizacji wesel o czym świadczą smutne statystyki zakażeń będących niejednokrotnie efektem uczestnictwa w tej imprezie.

O tym, jak niebezpieczne jest organizowanie w okresie pandemii wesel przekonał się niedawno chociażby powiat nowosądecki. Jak już pisaliśmy na łamach naszego portalu, jeszcze w połowie czerwca nie odnotowano tam ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, tymczasem na początku lipca zachorowań było już ok. 200, do czego przyczyniły się zorganizowane w ostatnim czasie trzy wesela.

Do gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa wskutek wesel odniósł się również w programie “Newsroom” portalu WP minister zdrowia Łukasz Szumowski. Czy rząd planuje wprowadzenie zmian w organizacji wesel i zakłada np. konieczność noszenia maseczek? Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną nie, ponieważ, jak przekonuje szef resortu zdrowia, “sama informacja o możliwym zakażeniu na weselu jest wystarczająca, by ludzi trochę otrzeźwić i sprawić, by dystansowanie było wdrażane”. - Ale przyglądamy się sprawie i będziemy reagować dynamicznie - powiedział Szumowski.

Jeśli zapomniałeś, może czekać cię milionowa kara. Wpis musisz zrealizować najpóźniej do dzisiajJeśli zapomniałeś, może czekać cię milionowa kara. Wpis musisz zrealizować najpóźniej do dzisiajCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Nastąpi maseczkowa moda weselna?

Zdaniem ministra zdrowia skupianie się na weselach nie zmniejszyłoby w radykalny sposób liczby zakażonych. Szumowski radzi jednak, by podczas imprezy rodzinnej zachować dystans wobec innych biesiadników i rozważyć zabawę w maseczce. - Pamiętajmy, że można się bawić na weselu, ale bez przesadnego przytulania. A może nawet w maseczce i powstanie taka maseczkowa moda weselna - stwierdził Szumowski. Sam minister zdrowia - jak zadeklarował w programie - w najbliższym czasie na wesele się nie wybiera, zamierza za to udać się na urlop.

W ciągu dwóch tygodni złożyli aż 8,4 tys. wniosków. Możliwe, że i ty masz prawo dostać 5 tys. złW ciągu dwóch tygodni złożyli aż 8,4 tys. wniosków. Możliwe, że i ty masz prawo dostać 5 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News