Szkoła otwarta dopiero po Wielkanocy? Niewykluczone
Pixabay/Katrina_S
Autor Maria Glinka - 17 Marca 2020

Szkoły mogą być zamknięte dłużej niż się spodziewano. Minister edukacji zdradził nowe plany

Szkoła zamknięta aż do świąt Wielkanocnych? Rząd nie wyklucza takiej możliwości, ponieważ największa fala zachorowań na COVID-19 dopiero przed nami.

Szkoła zamknięta na dłużej?

Szkoła to jedna instytucji publicznych, która została zamknięta w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa po Polsce. Na ten moment ograniczenie obowiązuje do 25 marca i obejmuje wszystkie placówki w kraju zarówno publiczne, jak i prywatne.

Jednak dzisiaj na kanale TVP1 minister edukacji Dariusz Piontkowski przyznał, że wydanie nowego rozporządzenia w sprawie wydłużenia okresu zamknięcia szkół i przedszkoli to jedynie kwestia czasu. Argumentując tę decyzję powoływał się na słowa ministra zdrowia, zgodnie z którymi szczyt zachorowań przypadnie za tydzień lub dwa – pisze Gazeta Wyborcza.

To już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaTo już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaCzytaj dalej

„Absurdem byłoby wtedy otwieranie szkół” – oznajmił Piontkowski, który przewiduje, że uczniowie wrócą do szkół najprawdopodobniej dopiero po świętach Wielkanocnych.

Egzaminy na razie bez zmian

Minister edukacji przyznał, że w sprawie dłuższego zawieszenia pracy placówek oświatowych konsultował się z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Ustalono, że powrót do szkół 14 kwietnia nie przeszkodzi w przeprowadzeniu, dokładnie tydzień później, egzaminu ósmoklasisty.

Ministerstwo Rozwoju ze specjalnym apelem do wszystkich Polaków, którzy planują podróżMinisterstwo Rozwoju ze specjalnym apelem do wszystkich Polaków, którzy planują podróżCzytaj dalej

Warunkiem koniecznym, aby uniknąć wydłużenia roku szkolnego, jest jednak wdrożenie zdalnego nauczania na dużą skalę. Minister głęboko wierzy, że dzięki platformom edukacyjnym uda się zrealizować podstawę programową.

„Gdyby przerwa się wydłużała, oczywiście egzaminy nie mogłyby się odbyć, musielibyśmy je przenieść” – podsumował Piontkowski. Do podejmowania decyzji w sprawie zmiany organizacji roku szkolnego uprawnia specustawa dotycząca koronawirusa. Minister zaznaczył, że jeżeli pojawi się „zagrożenie życia lub zdrowia obywateli” to rządzący nie zawahają się i skorzystają z tych przepisów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

Problematyczny e-learning

Remedium na zamknięcie szkół miało być nauczanie zdalne, które przysparza wiele problemów. Prowadzenie zajęć przez platformy internetowe rodzi wiele nieporozumień. Niektórzy nauczyciele i rodzice zwracają uwagę na fakt, że nie wszyscy mają szybki dostęp do Internetu i nie każdy posiada wystarczające umiejętności cyfrowe, aby sprawnie poruszać się po platformach.

Z kolei uczniowie uskarżają się na zbyt dużą ilość materiałów nadsyłanych przez nauczycieli. „Mamy więcej pracy niż przez cały rok szkolny” – twierdzą uczniowie z Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News