BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Obiad na szkolnej stołówce droższy niż w restauracji. Rodzice nie kryją oburzenia

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Szkoła sprzedaje uczniom drogie obiady

Po zakończeniu wakacji w Szkole Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda na warszawskim Ursynowie do użytku została oddana nowa część budynku. W wybudowanym skrzydle mieści się między innymi szkolna stołówka. Dzięki budowie nowej części szkoły uczniowie nie muszą chodzić na posiłki do pobliskiego liceum i mogą jeść na miejscu.

Jednak w nowej części szkoły nie było już miejsca na kuchnię. W efekcie dzieci uczęszczające do szkoły korzystają z usług firmy cateringowej. To popularna praktyka w wielu warszawskich szkołach. Ale w placówce przy Hirszfelda rodzice nie kryją oburzenia kwotami, jakie trzeba zapłacić za obiad - podaje portal warszawa.naszemiasto.pl.

Dwudaniowy obiad, który składa się z zupy i drugiego dania kosztuje 12 złotych. Uzupełniony podwieczorkiem będzie kosztował 15,50 zł. W menu jest też zaskakująca pozycja - sushi. Za małą porcję trzeba zapłacić 15 zł, a za dużą 20 zł. Rodzice nie są zadowoleni z tej sytuacji i nie kryją oburzenia. Ale czy słusznie?

Szkoła nie decydowała o wyborze obiadów

Jak się okazuje, o wyborze firmy cateringowej dostarczającej obiady do szkoły zadecydowali rodzice. Opiekunowie zgłosili się do specjalnej komisji. Wybierano spośród selekcji 20 firm cateringowych, które przedstawiały swoje oferty. Zespół składający się z pięciu osób jest zadowolony ze swojej decyzji. Jego przedstawiciele są zdania, że zdrowych, pełnowartościowych obiadów nie udało się znaleźć pośród ofert.

Do szkoły przy ul. Hirszfelda uczęszcza ponad 800 uczniów. Na ten moment nie wiadomo, ilu zamierza korzystać z obiadów w nowej stołówce szkolnej.

Tagi:

WarszawaCeny

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]