Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 31.05.2023 11:27

Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić

odzież
Domena publiczna

Chiński sklep z odzieżą Shein szuka pracowników do magazynu w Polsce. Łącznie pracę ma znaleźć nawet 2 tys. osób

Shein szuka magazynierów

Shein szuka pracowników w parku magazynowym Panattoni Pakr Wrocław South Hub. Zgodnie z zapowiedziami pracę ma znaleźć tam nawet 2 tys. osób.

 

Zarobki w Shein

Agencja Randstand, która pomaga firmie w rekrutacji, podaje na jakie stawki i benefity mogą liczyć pracownicy. 

Stawka godzinowa wynosi 26,5 zł brutto. Praca odbywa się przez 5 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym od 6:00 do 14:30 i od 15:00 do 23:30 w oparciu o umowę o pracę tymczasową. Firma oferuje także bezpłatny dojazd autobusem pracowniczym z: Wrocławia, Oławy, Dzierżoniowa, Bielawy, Brzegu, Wałbrzycha, Świebodzic, Piławy i Ziębic oraz pakiet benefitów RANSTAND PLUS ( karta sportowa, pakiet medyczny oraz rabaty do 50 proc. w wybranych sklepach) oraz obiad za 1 zł. 

Shein

Shin to e-retailer z branży mody. Firma prowadzi działalność w 150 krajach i zatrudnia prawie 10 000 pracowników. Sklep jest popularny. Chiński gigant mówiąc o sobie woli używać sformułowania “firma międzynarodowa”. 

W zeszłym roku brytyjska gazeta “i” oraz telewizja Channel 4 na podstawie dziennikarskiego śledztwa stworzyły dokument dotyczący warunków pracowników Shein w Chinach. Dziennikarzom udało się ustalić, że pracownicy często pracują po godzinach pracy, a nadgodziny nie są w żaden sposób rekompensowane wyższą wypłatą czy dodatkowym dniem wolnym - pracownicy mają tylko jeden wolny dzień w miesiącu. Za wykonanie jednej sztuki odzieży pracownicy otrzymują 2-3 centy. 

Tagi: praca