BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Światowy gigant spożywczy zapowiedział podwyżki cen produktów

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Dyrektor generalny firmy Nestlé, Mark Schneider zapowiedział na łamach niemieckiego dziennika, że w tym roku firma również podniesie ceny swoich produktów. Wyjaśnił, że powodem tej decyzji jest inflacja.

Nestlé znów podniesie ceny

W rozmowie z dziennikiem Frankfurter Allgemeine Zeitung Mark Schneider przyznał, że w tym roku firma również zamierza podwyższyć ceny swoich produktów. Nie mają być one tak gwałtowne, jak w ubiegłym, ale są one konieczne, by odrobić straty spółki.

Dyrektor generalny firmy Nestlé wyjaśnił, że powodem podwyżek jest inflacja, która dotyka przedsiębiorców w takim samym stopniu, co konsumentów.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie ubiegłego roku koncern spożywczy podniósł ceny popularnych produktów o 6,5 proc. Nie zniechęciło to klientów do robienia zakupów, czego dowodem są liczby. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2022 roku koncern Nestlé zanotował 8,5 proc. organicznego wzrostu sprzedaży, do 70,4 mld euro.

Ważny gracz na światowym rynku spożywczym

Koncern Nestlé istnieje już od ponad 150 lat — założono go w 1866 roku (w Polsce rozpoczął działalność w 1993 roku). Na terenie 85 krajów funkcjonuje łącznie 450 fabryk.

Spółka ma w swojej ofercie 2 tys. marek. Jest znana z produkcji artykułów spożywczych dla dzieci (mleka w proszku i odżywek), słodyczy, kawy rozpuszczalnej, wody mineralnej, lodów oraz karmy dla zwierząt.

Tagi:

ceny w polscepodwyżki ceninflacja

Podobne artykuły

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Finanse

Od przyszłego roku zmiany w obrocie gotówkowym. Będą nowe limity płatności
Czytaj więcej >

Finanse

Dzięki polskiej firmie zapłacisz "na piękne oczy". Do sklepu już nie tylko bez portfela, ale nawet bez smartfona i zegarka
Czytaj więcej >

Handel

Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie
Czytaj więcej >

Handel

Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją
Czytaj więcej >

Handel

Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]