świadczenie
Wikipedia/Marceladelgado11
Autor Paulina Musianek - 28 Października 2019

Nowy rodzaj dodatkowych świadczeń dla pracowników. Zaoszczędzą kilkaset złotych miesięcznie

Świadczenie dodatkowo oferowane pracownikom to efekt "rynku pracownika". Firmy zrobią wiele, aby przyciągnąć do siebie dobrych specjalistów i zapobiec zwalnianiu się sprawdzonych osób.

Świadczenie dodatkowe, czyli jak skusić pracownika

Świadczenie dodatkowe to sposób na przyciągnięcie pracownika do swojej firmy. Pracodawcy prześcigają się w najróżniejszych metodach “złapania” najlepszego specjalisty. Coraz więcej firm decyduje się na pakiety usług prywatnej opieki zdrowotnej, karty sportowe czy stoły bilardowe i ping-pong w pracy.

Waga dodatkowych korzyści rośnie, w szczególności, kiedy pracodawcy przestraszeni Pracowniczymi Programami Kapitałowymi oraz zniesieniem limity zarobków objętych składkami ZUS, nie są już skłonni do kuszenia wyższymi zarobkami. Wszystko wskazuje na to, że nowe dodatkowe świadczenie może skutecznie zapewnić przypływ nowych, wykwalifikowanych pracowników.

Podwyżka dopłat do wynagrodzeń w przyszłym roku. Mogą wynieść od 900 zł do 2000 złPodwyżka dopłat do wynagrodzeń w przyszłym roku. Mogą wynieść od 900 zł do 2000 złCzytaj dalej

Pracodawca zapłaci za dojazd do pracy

“Szerokiemu gronu użytkowników Vooom jest znany jako aplikacja, która na jednej mapie zbiera wszystkie środki komunikacji – usługi współdzielone i transport publiczny – oraz pozwala szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście pojazdami różnych operatorów” - czytamy na Strefie Biznesu. Teraz ma zostać wykorzystywana jako benefit pracowniczy. Pracodawca przy rejestracji ponosi jednorazową opłatę za aktywację usługi i jego pracownicy mogą już korzystać z usługi i przemieszczać się po mieście. “Zaletą tego rozwiązania jest jego elastyczność – to użytkownik sam decyduje czy wyda przedpłacone środki na auto na minuty, elektryczny skuter, hulajnogę czy rower miejski bez względu na operatora danej usługi”. W niedalekiej przyszłości będzie można też opłacić bilet komunikacji miejskiej.

– Abonament mobilności Vooom to totalna rewolucja w myśleniu o benefitach pozapłacowych. (...) Użytkownik nie musi martwić się jego garażowaniem, serwisem czy ubezpieczeniem. (...) Dodatkowe funkcjonalności aplikacji, które zostaną uruchomione niebawem jak np. możliwość rejestrowania śladu węglowego zwiększają jego atrakcyjność dzięki elementowi rywalizacji, a jednocześnie uczą zachowań proekologicznych – mówi prezes Vooom Włodzimierz Łoziński.

Takie rozwiązanie pozwoli pracownikowi zaoszczędzic nawet killkaset złotych miesięcznie, które wcześniej wydawał na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczyć pieniędzy
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News