BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Nowy rodzaj dodatkowych świadczeń dla pracowników. Zaoszczędzą kilkaset złotych miesięcznie

28 Października 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Świadczenie dodatkowo oferowane pracownikom to efekt "rynku pracownika". Firmy zrobią wiele, aby przyciągnąć do siebie dobrych specjalistów i zapobiec zwalnianiu się sprawdzonych osób.

Świadczenie dodatkowe, czyli jak skusić pracownika 

Świadczenie dodatkowe to sposób na przyciągnięcie pracownika do swojej firmy. Pracodawcy prześcigają się w najróżniejszych metodach “złapania” najlepszego specjalisty. Coraz więcej firm decyduje się na pakiety usług prywatnej opieki zdrowotnej, karty sportowe czy stoły bilardowe i ping-pong w pracy. 

Waga dodatkowych korzyści rośnie, w szczególności, kiedy pracodawcy przestraszeni Pracowniczymi Programami Kapitałowymi oraz zniesieniem limity zarobków objętych składkami ZUS, nie są już skłonni do kuszenia wyższymi zarobkami. Wszystko wskazuje na to, że nowe dodatkowe świadczenie może skutecznie zapewnić przypływ nowych, wykwalifikowanych pracowników.

Pracodawca zapłaci za dojazd do pracy

“Szerokiemu gronu użytkowników Vooom jest znany jako aplikacja, która na jednej mapie zbiera wszystkie środki komunikacji – usługi współdzielone i transport publiczny – oraz pozwala szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście pojazdami różnych operatorów” - czytamy na Strefie Biznesu. Teraz ma zostać wykorzystywana jako benefit pracowniczy. Pracodawca przy rejestracji ponosi jednorazową opłatę za aktywację usługi i jego pracownicy mogą już korzystać z usługi i przemieszczać się po mieście. “Zaletą tego rozwiązania jest jego elastyczność – to użytkownik sam decyduje czy wyda przedpłacone środki na auto na minuty, elektryczny skuter, hulajnogę czy rower miejski bez względu na operatora danej usługi”. W niedalekiej przyszłości będzie można też opłacić bilet komunikacji miejskiej. 

– Abonament mobilności Vooom to totalna rewolucja w myśleniu o benefitach pozapłacowych. (...) Użytkownik nie musi martwić się jego garażowaniem, serwisem czy ubezpieczeniem. (...) Dodatkowe funkcjonalności aplikacji, które zostaną uruchomione niebawem jak np. możliwość rejestrowania śladu węglowego zwiększają jego atrakcyjność dzięki elementowi rywalizacji, a jednocześnie uczą zachowań proekologicznych – mówi prezes Vooom Włodzimierz Łoziński.

Takie rozwiązanie pozwoli pracownikowi zaoszczędzic nawet killkaset złotych miesięcznie, które wcześniej wydawał na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej.

Takie rozwiązanie pozwoli pracownikowi zaoszczędzic nawet killkaset złotych miesięcznie, które wcześniej wydawał na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >