W sobotę ogłoszono powstanie nowej partii pod nazwą Strajk Przedsiębiorców
Flickr/Paweł Kula
Autor Radosław Święcki - 31 Maja 2020

Powstaje nowa partia, pójdzie śladem Samoobrony Andrzeja Leppera? Zwolennicy już zbierają podpisy

Kandydat na prezydenta, a także lider niedawnych protestów przedsiębiorców Paweł Tanajno, ogłosił w sobotę powołanie nowej partii pod nazwą Strajk Przedsiębiorców. Ruszyła już zbiórka podpisów koniecznych do zarejestrowania nowej formacji.

Strajk Przedsiębiorców jak Samoobrona?

Powołanie nowej partii pod nazwą Strajk Przedsiębiorców Paweł Tanajno ogłosił w sobotę w Zabrzu. Czy kandydat na prezydenta pójdzie w ślady Andrzeja Leppera? Przypomnijmy, że nieżyjący już polityk powołał na początku lat 90’ Samoobronę, która wyrosła z protestów rolniczych. W późniejszych latach ugrupowanie dwukrotnie weszło do Sejmu, a za czasów pierwszych rządów PiS-u weszło z partią Jarosława Kaczyńskiego w koalicję, zaś Lepper został wicepremierem i ministrem rolnictwa.

Strajk Przedsiębiorców powstaje z kolei na fali niedawnych protestów przedsiębiorców skarżących się na niewystarczającą pomoc rządu w obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Na ich czele stanął właśnie Tanajno. - Społeczność ludzi angażujących się w projekt Strajku Przedsiębiorców postanowiła założyć partię Strajk Przedsiębiorców – zapowiedział Tanajno.

Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymuSamochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymuCzytaj dalej

Tanajno zapowiedział również ponowny start w wyborach prezydenckich, zastrzegając jednak, że wystartuje jako kandydat niezależny. - Będę walczył o zwycięstwo w tych wyborach. Strajk Przedsiębiorców ma ogromne poparcie społeczne, oczywiście nie chodzi tylko o przedsiębiorców, ale również o pracowników sektora prywatnego - o wszystkich ludzi, którzy chcą walczyć o wolność w Polsce, o ochronę własności i o suwerenność obywateli nad klasą polityczną – powiedział – cytowany przez Polską Agencję Prasową – Tanajno.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Lider Strajku Przedsiębiorców ogłosił również, że ruszyła zbiórka podpisów koniecznych do zarejestrowania ugrupowania, co ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Przypomnijmy, że do zarejestrowania partii konieczne jest zgromadzenie 1000 podpisów.

Banki w sporym zagrożeniu? Eksperci ostrzegają przed drastycznym pogorszeniem sytuacji niektórych instytucjiBanki w sporym zagrożeniu? Eksperci ostrzegają przed drastycznym pogorszeniem sytuacji niektórych instytucjiCzytaj dalej

Największy przegrany wyborów

Czy Strajk Przedsiębiorców odniesie sukces? Czas pokaże. Należy jednak przypomnieć, że dotychczasowe próby zaistnienia przez Tanajno w polityce kończyły się klęską. W wyborach prezydenckich w 2015 roku startując z ramienia Demokracji Bezpośredniej zajął ostatnie 11 miejsce, uzyskując zaledwie 0,2 proc. poparcie. Lepszy wynik uzyskali wówczas nawet Grzegorz Braun, Jacek Wilk czy Marian Kowalski. Trzy lata później Tanajno próbował szczęścia w wyborach prezydenckich w Warszawie, ale skończyło się jedynie na poparciu na poziomie 0,42 proc. głosów. Sukcesu nie wróżą mu również najnowsze sondaże, które wykonywane są na potrzeby zbliżających się wyborów prezydenckich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Za twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaZa twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News