Strajk nauczycieli po wyborach parlamentarnych
wikimedia.org/Cybularny
Autor Przemysław Terlecki - 6 Września 2019

Strajk nauczycieli będzie wznowiony? Broniarz wskazuje datę

Strajk nauczycieli, po tym, jak został zawieszony pod koniec kwietnia tego roku, może wrócić do szkół. Jak oświadczył szef ZNP, Broniarz, jest data. Najpierw jednak nauczyciele muszą wypełnić ankiety.

Strajk nauczycieli z kwietnia tego roku był największą akcją protestacyjną nauczycieli od początku lat 90. XX wieku. Mimo nagłośnienia akcji oraz wywołania debaty publicznej na temat nauczycieli i kondycji edukacji, Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował się strajk zawiesić. Wywołało to frustrację środowiska, które zmuszone było zwiesić głowy i wrócić do nauczania.

Sławomir Broniarz, który stoi na czele ZNP, przyznaje jednak, że strajk ma zostać wznowiony. Szef związku jest bowiem zwolennikiem takiego starcia z władzami w celu wywalczenia postulatów środowiska. Zanim jednak akcja znów ruszy, potrzeba będzie zbadać wyniki prowadzonej od 2 do 15 września w szkołach ankiety.

Świetne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złŚwietne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złCzytaj dalej

Strajk nauczycieli najwcześniej w drugiej połowie października

Nawet jednak, jeśli nauczyciele opowiedzą się za strajkiem, nie będzie on kontynuowany w najbliższych tygodniach. Jak przyznał na antenie Radia ZET Sławomir Broniarz, strajk odwieszony najwcześniej zostanie po wyborach parlamentarnych.

- Jeszcze we wrześniu opublikujemy wyniki sondażu, który ma wskazać wybór nauczycieli, co do formy protestu. Jeśli opowiedzą się za strajkiem, to najpewniej dopiero zostanie on odwieszony po wyborach - mówi Broniarz.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News