Sondaż zmiany w rządzie
Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński CC2.0
Autor Konrad Karpiuk - 11 Sierpnia 2020

Którzy ministrowie powinni odejść z rządu? Polacy pokazali swoje zdanie o politykach w sondażu

Sondaż w sprawie rekonstrukcji rządu rozwiał wszelkie wątpliwości, z czyjej pracy Polacy są najbardziej niezadowoleni. Podczas zbliżającej się redukcji ministerstw dowiemy się, czy sugestie wyborców zostaną wzięte pod uwagę.

Sondaż dla Rzeczpospolitej, Polacy powiedzieli co sądzą o rządzie

Sondaż IBRiS został przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej". Respondenci mieli oceniać pracę ministrów z obecnego rządu. Jak się okazuje, o istnieniu niektórych ministrów Polacy nie mieli nawet pojęcia i to mimo tego, że zajmowali kluczowe pozycje w rządzie.

Okazuje się, że najgorzej oceniany przez Polaków był minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. 48 proc. respondentów oceniło jego pracę negatywnie, pozytywnie jedynie 35 proc. 41 proc. respondentów stwierdziło, że powinna zajść zmiana na jego stanowisku, 38 proc. uważało, że powinien dalej pełnić obecną funkcję. Negatywnie oceniono także pracę szefa MSWiA i koordynatora służ specjalnych Mariusza Kamińskiego. 34 proc. uznało, że nie jest zadowolonych z jego pracy i taki sam odsetek źle ocenił jego urzędowanie. 37 proc ankietowanych domagało się zmiany na jego stanowisku.

Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogieKontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania
2. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Podzielone opinię na temat jednego ministra

Ponad połowa ankietowanych nie znała członka Rady Ministrów Łukasza Schreibera, Wojciecha Murdzeka, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Prawie 50 proc. nie znało ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, ministra ds. UE Konrada Szymańskiego, czy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Grabarczyka.

Z kolei najbardziej pozytywnie oceniono Łukasza szumowskiego, pozytywnie odbierało go 54 proc.ankietowanych, negatywnie 28 proc. Ponadto 52 proc. przebadanych Polaków popierało, aby dalej pełnił swoją funkcję. Pozytywnie oceniono także minister rozwoju Jadwigę Emilewicz (44 proc. nie chce dymisji), czy szefa MON Mariusza Błaszczaka (45 proc. uważało, że powinien zachować posadę).

Pozytywnie oceniono także premiera Mateusza Morawieckiego. 45 proc. badanych pozytywnie oceniło jego pracę, choć 34 proc. miało negatywne zdanie. Ponadto aż 50 proc. respondentów uważało, że powinien pozostać na stanowisku (przy 31 proc. przeciwko). Z kolei najbardziej spolaryzowane opinie były na temat ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. 40 proc. oceniło jego prace pozytywnie, 45 proc. negatywnie. 41 proc. badanych chciało zachowania jego posady, 39 proc. zmiany na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości.

Zakaz handlu nie tylko w niedzielę. W najbliższą sobotę też nie zrobisz zakupówZakaz handlu nie tylko w niedzielę. W najbliższą sobotę też nie zrobisz zakupówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia
  2. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror
  3. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo
  4. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz
  5. Dantejskie sceny w Janowie Podlaskim. Komentator rzucił się z pięściami na byłego prezesa i zwyzywał
  6. Właśnie potwierdzili, wprowadzają nowe obostrzenia. Mogą nie spodobać się wielu Polakom
Już pewne, będzie nowa opłata. Za rachunki zapłacimy więcej o 107 złotychJuż pewne, będzie nowa opłata. Za rachunki zapłacimy więcej o 107 złotychCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News