Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Skończyły się zapasy numeracji, będą nowe tablice rejestracyjne. Krakowski magistrat przekazał informacje
Joanna Buczyńska
Joanna Buczyńska 18.04.2022 20:43

Skończyły się zapasy numeracji, będą nowe tablice rejestracyjne. Krakowski magistrat przekazał informacje

Pies zostawiony w samochodzie na Palenicy, fot. KPP w Zakopanem
pixabay

Krakowski Magistrat poinformował, że tablice rejestracyjne wydawane dla krakowiaków już nie mają liter KR lecz KK.  Wyczerpały się zapasy dostępnej numeracji. Nowych oznaczeń powinno być około 1,1 mln, co powinno wystarczyć na kolejne 20 lat.

Każda tablica rejestracyjna zawierająca kod literowo-cyfrowy ma umożliwiać identyfikację pojazdu. Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej oznacza województwo. I tak do Małopolski przypisana jest litera K. Druga litera oznacza powiat. Dla krakowian była to litera R. Dalsza część rejestracji to kombinacja cyfr i liter.

Jak przekazał Urząd Miasta Krakowa liczba tablic z oznaczeniem KR jest już na wyczerpaniu. Nowe tablice są już wydawane w UMK przy ul. Wielickiej 28a. Wydano już  około 1,5 tys. nowych tablic.

Nowe tablice mają zawierać KK oraz pięć cyfr w przedziale od 00001 do 99999. Z czasem zamiast cyfr będą sukcesywnie wprowadzane kolejne litery.

Coraz więcej mieszkańców Krakowa, coraz więcej tablic rejestracyjnych

Analizy wskazują, że od 2013 roku liczba mieszkańców Krakowa stale rośnie.  Wzrost liczby ludności w Krakowie sprawił, że jest ono zaraz po Warszawie jednym z najbardziej zaludnionych miast. 

W 2020 roku w Krakowie powstało 1555 nowych firm. Do byłej stolicy Polski przybywa coraz więcej cudzoziemców. Wg rankingu magazynu Forbes Kraków to jedno z najbardziej rozwijających się miast Polski.

Tagi: Samochód