Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Sklepy Carrefour mogą być otwarte w niedziele
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 03.02.2023 09:39

Sklepy Carrefour mogą być otwarte w niedziele

Carrefour rusza z nową akcją, która zachwyci klientów sieci
Domena publiczna

Carrefour otwierał swoje placówki w niedzielę zasłaniając się trikiem na klub czytelnika, teraz jednak rezygnuje z tego pomysłu. Sieć sklepów działa na zasadzie franczyzy. 

Kluby czytelnika w sklepach

Franczyzobiorcy sieci Carrefour w Warszawie otwierali swoje sklepy w niedzielę, oferując im tzw. klub czytelnika. Teraz je likwidują. 

Powierzanie pracy w niedzielę jest dozwolone w placówkach kulturalnych, sportowych, turystyki i handlu, co ważne nie musi być to działalność dominująca podmiotu. 

Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy organizowanie w placówce handlowej punktu bibliotecznego lub czytelni nie może być jednak podstawą do skorzystania ze wspomnianego wyłączenia.

Sklepy Carrefour otwarte w niedzielę

Sklepy Carrefour likwidują wprawdzie swoje kluby czytelnika, ale nadal mogą prowadzić działalność. 

Wyjaśnienie jest bardzo proste-sklepy te działają na zasadzie franczyzy. 

- Wybrane sklepy Carrefour Express są obecnie czynne w niedziele niehandlowe, ponieważ ich właściciele mogą wtedy prowadzić handel osobiście - mówi w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Łagowski, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Dodaje także, że sieć zapewnia franczyzobiorcom wsparcie na każdym etapie prowadzenia sklepu.

-Jednocześnie dajemy naszym partnerom niezbędną swobodę w prowadzeniu biznesu i to oni podejmują decyzję, czy na bazie aktualnych przepisów prawa oraz własnych możliwości, chcą otworzyć swój sklep w niedziele niehandlowe - dodaje przedstawiciel sieci.