samochód-publicdomainpictures-georgehodan
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Marca 2020

Są i jasne strony pandemii. Teraz o wiele łatwiej kupisz nowy samochód

Samochód to produkt, który warto zobaczyć na własne oczy i poznać dokładnie, zanim podejmie się decyzję o zakupie. W końcu to spora inwestycja. Jednak w obliczu epidemii liczba osób, które odwiedzają salony samochodowe zmniejszyła się. Ale samochody są potrzebne w różnych branżach. A obecnie przewagę na rynku motoryzacji będą mieć ci, którzy prowadzą swój biznes w internecie. Rośnie liczba firm, które oferują zakup samochodu online, i to z dostawą.

Samochód kupisz w internecie

Czas epidemii to szansa dla firm działających w internecie. W Polsce jest parę firm, które oferują zakup, wynajem i leasing samochodu tylko przez internet. Jak podaje Business Insider Polska, cała procedura jest szybka i prosta. Wystarczy wybrać samochód, wypełnić formularz i czekać na dostarczenie pojazdu pod wybrany adres. Takie firmy działają w porozumieniu z dealerami, więc o opóźnieniach nie ma mowy.

Samochód jest dostarczany bez dodatkowych opłat czy prowizji, a żeby zminimalizować kontakt, klient może pobrać dokumenty wcześniej i wysłać je drogą elektroniczną lub przekazać kurierowi. W obliczu epidemii to rzeczywiście może być bezpieczne rozwiązanie.

Samochód online oferuje coraz więcej koncernów

Coraz więcej koncernów motoryzacyjnych oferuje zakup czy leasing samochodu przez internet. Jak podaje BIP, rok temu na taki krok zdecydowała się Skoda. Ze względu na zagrożenie koronawirusem pod koniec 2019 roku kupno samochodu online wprowadziła Toyota i Lexus. Także autoryzowani dealerzy marek Kia i Seat oferują polskim klientom zakup samochodu poprzez platformę internetową.

Na samochód trzeba będzie poczekać

Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku zakupu samochodu bezpośrednio od producenta będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość i poczekać, aż samochód zostanie wyprodukowany. A w sytuacji, gdy pandemia wstrzymała działalność fabryk motoryzacyjnych, może to potrwać znacznie dłużej. Ale zdrowie jest bezcenne. Więc może warto poczekać.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News