BiznesINFO.pl
Obostrzenia zniesione

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rząd się zdecydował. Znosi część obostrzeń w niektórych województwach

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Rząd podjął decyzję w sprawie dalszych obostrzeń koronawirusowych. Odetchnąć może kilkanaście województw oraz niektóre branże. W przyszłym tygodniu mają być przedstawione jeszcze większe szczegóły odmrażania gospodarki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie decyzje podjął rząd

  • Jakie są zapowiedzi rządu

  • Od czego będą zależały kolejne decyzje

Rząd luzuje obostrzenia

Na konferencji prasowej, minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił dalsze kroki rządu w związku z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy jedenastu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, lubelskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i małopolskiego, mogą odetchnąć z ulgą.

Od 26 kwietnia w tych regionach wraca nauczanie hybrydowe w najmłodszych klasach I-III. Rząd zdecydował się także na otwarcie branży kosmetycznej oraz fryzjerskiej. Oznacza to, że salony urody będą mogły funkcjonować normalnie.

Stałe obostrzenia zostały utrzymane w woj. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. Potwierdziły się zatem doniesienia o powolnej regionalizacji obostrzeń koronawirusowych w kraju.

Szef resortu powiedział, że restrykcje będą obowiązywały w miejscach, gdzie wskaźnik zachorowalności wynosi powyżej 35. Dodał, że starano się wyodrębnić tę grupę regionów, gdzie sytuacja jest po prostu ciężka.

Rząd zapowiada odmrażanie gospodarki

Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione terminy odmrażania całej gospodarki. Zapowiedziane zostało przywracanie działalności branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Zadowolone mogą być także pary młode szykujące się do organizacji wesela. Szef resortu zapowiedział, że takie wydarzenia będą mogły być organizowane w oparciu o limity uczestników. Ponownie padła liczb 25 osób.

Ministerstwo zdrowia chce opublikować dalszy plan działania w przyszłym tygodniu ze względu na konieczność obserwowania spadku zakażeń, obłożenia bazy szpitalnej i zgonów.

Szef resortu podkreślił, że po majówce zostaną otwarte instytucje kultury. W przyszłym tygodniu poznamy także decyzje dotyczące noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Adam Niedzielski powiedział, że w tym przypadku brane są pod uwagę dwa aspekty: aspekt związany z nowymi badaniami i łatwość egzekucji prawa.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >