pieniadze-pixabay-lukasz_gl
Obraz lukasz_gl z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Kwietnia 2020

Rodzice jednak nadal będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Tylko pod jednym warunkiem

Rodzice, którzy nie będą mogli skorzystać z innych form opieki, będą mogli liczyć na zasiłek opiekuńczy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Oficjalnie rząd przedłużył wypłatę świadczenia do 3 maja, a rozwiązania w związku z opieką nad dziećmi ma przedstawić w przyszłym tygodniu.

Rodzice znów mają kłopot

Placówki oświaty pozostaną zamknięte na dłużej, a to oznacza, że rodzice znów muszą się martwić o opiekę nad dziećmi. W trakcie sobotniej konferencji prasowej szef rządu przekazał, że rozwiązania zostaną ogłoszone w nadchodzącym tygodniu.

- W związku z zamknięciem szkół do 24 maja, w przyszłym tygodniu przedstawimy sposób umożliwienia opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym i klas 1-3 - poinformował cytowany przez money.pl Mateusz Morawiecki.

Powstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaPowstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaCzytaj dalej

Rodzice dostaną zasiłek po 3 maja?

Komunikat premiera był podobny do informacji przekazanych w piątek wieczorem przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Szef rządu zaznaczył, że rodzice będą jednak mogli dalej pobierać zasiłek, jednak tylko pod jednym warunkiem. Ma to dotyczyć rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z takiej formy opieki. Na razie jednak nie wiadomo nic więcej. Jak podaje money.pl, prawdopodobnie oznacza to, że zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony dalej niż tylko do 3 maja.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

W piątek rząd poinformował, że rodzice będą mogli korzystać zasiłku opiekuńczego tylko przez najbliższy tydzień. Potwierdzał to zapis w rozporządzeniu rządu, które zacznie obowiązywać od 27 kwietnia. Wygląda na to, że dokument może być już nieaktualny - tak przynajmniej sugeruje wypowiedź premiera.

Rozwiązania dotyczące opieki nad dziećmi rząd ma przedstawić w przyszłym tygodniu.

LOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datęLOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datęCzytaj dalej

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców

Na dodatkowy zasiłek opiekuńczy mogą liczyć rodzice dzieci do 8. roku życia. ZUS wypłaca świadczenie, gdy zamknięte są przedszkola, żłobki czy szkoły ze względu epidemię koronawirusa. Zasiłek jest również wypłacany rodzicom dzieci niepełnosprawnych, które mają orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność. Świadczenie jest wypłacane za każdy dzień sprawowania opieki.

O pobieraniu świadczenia pracownik musi poinformować swojego pracodawcę, zleceniobiorca - własnego zleceniodawcę, a osoba, która prowadzi działalność gospodarczą zgłasza się bezpośrednio do ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zaskakujące, najnowsze informacje ze szpitali w Wuhan. Aż trudno uwierzyć
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News