BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Polityczna rewolucja we wtorek. Przed południem poznamy nowy skład rządu

3 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Rekonstrukcja rządu już we wtorek - tak wynika z nieoficjalnych doniesień, jakie przekazało RMF FM. Wskazanie nowych ministrów ma mieć miejsce o godzinie 10:30. Dziennikarze radia mieli uzyskać te informacje po wizytach w Kancelarii Prezydenta oraz Kancel

Rekonstrukcja rządu możliwa we wtorek albo w piątek - w ten sposób na temat powołania nowych ministrów wypowiedział się rzecznik prezydenta RP, Błażej Spychalski. Jak podkreślił, prezydent nie może w innych terminach zająć się tą sprawą, więc tylko te dwa terminy wchodzą w grę.

Z uwagi na kalendarz pana prezydenta rekonstrukcja może odbyć się jutro, lub w piątek - powiedział dziennikarzom RMF Spychalski.

Bardzo prawdopodobnym terminem jest wtorek przed południem. Wówczas prezydent będzie jeszcze dostępny, ponieważ po południu wybiera się do Brukseli, gdzie zobaczy się m.in. z nowym prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Rekonstrukcja mogłaby się odbyć również w piątek, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd nie chce dalej zwlekać z przetasowaniami.

Rekonstrukcja rządu według porad prezydenta?

W zeszłym tygodniu Spychalski informował, że doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Podczas tego prezydent miał zapropnować Morawieckiemu swoich kandydatów na ministrów. Premier miał jednak dość sceptycznie podejść do propozycji prezydenta do tego stopnia, że Duda nawet nie dowiedział się, jakie jest zdanie rządu na temat jego pomysłów. Dlatego też Spychalski obecnie mówi już, że rozmowa prezydenta z premierem miała wyłącznie charakter "kosulatacyjny".

Pan prezydent przekazał sugestie odnośnie kandydatur na ministrów, czy wiceministrów, ale podkreślam, to była rozmowa konsultacyjna - podkreśla obecnie Spychalski.

Pan prezydent przekazał sugestie odnośnie kandydatur na ministrów, czy wiceministrów, ale podkreślam, to była rozmowa konsultacyjna - podkreśla obecnie Spychalski.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >