Rafał Trzaskowski powołał Wspólną Polskę
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 18 Października 2020

Oficjalnie: Rafał Trzaskowski stworzył nowy ruch. Wspólna Polska osiągnie sukces?

Rafał Trzaskowski zainaugurował ruch społeczny pod nazwą Wspólna Polska. Pierwszym celem ugrupowania ma być stworzenie dekalogu najbardziej priorytetowych spraw, które wszyscy obywatele postrzegają w ten sam sposób. I dla których zjednoczą się, aby walczyć o powszechną równość, bezpieczeństwo i poszanowanie.

Rafał Trzaskowski nowym ruchem znów połączy Polaków?

Rafał Trzaskowski po przegranych wyborach prezydenckich zadeklarował, że jego działania nie będą koncentrowały się wyłącznie na samorządzie i na stałe wkroczy do polityki krajowej. I obietnicy dotrzymał - w sobotę 17 października odbyła się inauguracja ruchu Rafała Trzaskowskiego o nazwie Wspólna Polska.

Prezydent Warszawy przyznał, że powodem powołania ugrupowania o tej chwytliwe nazwie jest druzgocący podział polskiego społeczeństwa. - Nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś […] 10 milionów Polek i Polaków zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, 10 milionów na mnie, a niestety aż 10 milionów zostało w domu – zwrócił uwagę Rafał Trzaskowski. Jego ruch to platforma, która będzie podejmowała aktywności w imię ”dekalogu spraw, na które wszyscy patrzymy tak samo”.

Priorytetowe obszary ruchu Rafała Trzaskowskiego

W trakcie inauguracji Rafał Trzaskowski niejednokrotnie podkreślał, że jego ruch ma dążyć do stworzenia z Polski miejsca, w którym każdy obywatel będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. - Powołujemy ruch, który chce Polski, w której cel nigdy nie uświęca środków, Polski, w której prawo jest fundamentem działania państwa, prawo zawsze jest na pierwszym miejscu, nawet jeżeli stoi w sprzeczności z interesem władzy; Polski, w której każdy ma takie same prawa i obowiązki, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznej, pochodzenia czy orientacji seksualne – oznajmił samorządowiec.

W ocenie Rafała Trzaskowskiego nadszedł czas, aby zakończyć dzielenie obywateli, a Polska potrzebuje sprawiedliwych rządzących, którzy nie będą atakowali poszczególnych grup społecznych. Polska ma być krajem, „w którym władza działa z myślą zarówno o mieszkańcach wsi, jak i mieszkańcach i dużych miast”.

Elektrownia atomowa w Polsce już pewna. W poniedziałek rząd podpisuje umowęElektrownia atomowa w Polsce już pewna. W poniedziałek rząd podpisuje umowęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Grupa Polaków dostanie wypłatę niemal dwa razy wyższą. Jest potwierdzenie ministra
2. Uwaga, należy zachować czujność. Oszuści właśnie zaczęli działać, ostrzega Bank Millennium
3. Wystarczy, że ktoś z rodziny ci przeleje pieniądze, wtedy możesz skończyć z podatkiem. Na szczęście da się go uniknąć

Ramy programowe ruchu Rafała Trzaskowskiego ciosem dla partii rządzącej

W przemówieniu prezydent Warszawy w sposób niebezpośredni wyraził swoją opinie na temat działań podejmowanych przez Zjednoczoną Prawicę. Jego zdaniem Polska powinna być krajem, w którym media publiczne informują i edukują widza bez obłudy i manipulacji. Potrzebujemy „Polski, w której miłość do ojczyzny i troska o polską kulturę i tradycję nie stoi w sprzeczności z szacunkiem wobec Unii Europejski; Polski, w której politycy skupiają się przede wszystkim na rozwiązywaniu konkretnych problemów - służby zdrowia, nierówności w edukacji oraz jakości kształcenia, walki o każde miejsce pracy, czy podjęcia wyzwań wynikających z katastrofy klimatycznej”.

Portal bankier.pl podaje, że w ocenie Rafała Trzaskowskiego kluczowym elementem „polski naszych marzeń” jest również wytworzenie i pielęgnowanie więzi społecznych. Dlatego też jego ruch będzie walczył o Polskę, w której silniejsi wspierają słabszych, młodsi – starszych, a zdrowi – niepełnosprawnych. - I w końcu [Polskę – red.], w której patrzymy w przyszłość, a nie ciągle rozdrapujemy rany oraz roztrząsamy problemy dawno już rozstrzygnięte – podsumował Rafał Trzaskowski.

Wspólna Polska i Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego

Poza powołaniem Wspólnej Polski Rafał Trzaskowski zapowiedział również powstanie związku zawodowego o nazwie „Nowa Solidarność”. Miałaby to być platforma reprezentująca osoby samozatrudnione i podejmujące aktywności w oparciu o tzw. śmieciówki (umowy cywilnoprawne). - To są bardzo często osoby, które najciężej w Polsce pracują, to są często najbardziej kreatywni Polacy i Polki – ocenił prezydent Warszawy.

W trakcie inauguracji Rafał Trzaskowski łączył się na wideopołączeniu z zaproszonymi gośćmi. Jego rozmówcami byli m.in. lekarze, nauczyciele, uczniowie, a nawet twarz „Solidarności” Henryka Krzywonos (obecnie posłanka KO). W ocenie działaczki „obecna ”Solidarność” nie reprezentuje pracowników, no może górników, jest przystawką partii rządzącej”, a Polska potrzebuje związku ludzi ciężko pracujących. Trzaskowski popiera tę koncepcję i zamierza ją realizowaną w ramach „Nowej Solidarności”.

Niestety, kolejne ograniczenia utrudnią życie Polaków. Pierwsza taka sytuacja w historiiNiestety, kolejne ograniczenia utrudnią życie Polaków. Pierwsza taka sytuacja w historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, ważne informacje ws. uczęszczania do szkół. Rodzice i uczniowie muszą się przygotować
  2. 10-latka nagle przewróciła się i zmarła. Mama dziewczynki apeluje do wszystkich rodziców, tragedii można było uniknąć
  3. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
  4. Do Polski weszła nowa sieciówka. Ma szeroki asortyment, ale nie żywności
  5. Stało się, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  6. Weszła do sklepu i sięgnęła za ladę. Kobieta chciała ukraść pieniądze dla chorej Zosi, szuka jej całe miasto

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News