Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Radomskie lotnisko świętuje. Obsłużyło już 10 tysięcy pasażerów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 03.06.2023 22:13

Radomskie lotnisko świętuje. Obsłużyło już 10 tysięcy pasażerów

Port Lotniczy Warszawa-Radom
East News

Port Lotniczy Warszawa-Radom może świętować - w sobotę 3 kwietnia odprawiono pasażera numer 10 000. Samo zainteresowanie lotami ma rosnąć.

Rośnie liczba pasażerów na radomskim lotnisku

Radomskie lotnisko, otwarte pod koniec kwietnia, po ponad miesiącu działalności obsłużyło swojego 10-tysięcznego pasażera. 28 maja, w pierwszą miesięcznicę otwarcia portu lotniczego, wynik wynosił 8,5 tys.

Jak wynika ze słów rzeczniczki prasowej Polskich Portów Lotniczych Anny Dermont które cytuje portal Gazeta.pl, zainteresowanie połączeniami do i z Radomia rośnie. Sama siatka połączeń ma również zyskiwać na atrakcyjności.

Jest pierwszy czarter

Również w sobotę 3 czerwca ruszyło pierwsze połączenie czarterowe. Obsługuje je LOT, jest to trasa do tureckiej Antalyi. Jak podaje Gazeta.pl, niedługo na tej samej trasie również zacznie latać przewoźnik stricte czarterowy - Enter Air.

Na czerwiec zaplanowano również uruchomienie trzech kolejnych połączeń. Będą to rejsy do stolicy Albanii, do Warny oraz do greckiej Prewezy.

Do opłacalności daleko

Według informacji płynących z odpowiedzi na interpelację posłanki Hanny Gil-Piątek podawanych przez Gazetę.pl, port lotniczy Warszawa-Radom osiągnie rentowność w momencie obsługiwania 80 tys. pasażerów rocznie. Z kolei pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała podawał szacunek 150 tys. pasażerów w samym 2023 roku.

Jednak jednym z ważniejszych problemów dręczących radomskie lotnisko jest połączenie z Warszawą i Lotniskiem Chopina. Odległość między tymi dwoma portami lotniczymi to 100 km, zaś przejazd samochodem zajmuje ok. godziny.