Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 05.06.2020 02:00

Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów

przerwa techniczna w bankach
pixabay/jarmoluk

Przerwa techniczna w weekend 5-7.06

Przerwa techniczna banków zacznie już od początku weekendu, czyli piątku 5 czerwca. Na utrudnienia, jako pierwsi skazani są klienci Alior Banku oraz Toyota Banku, jednak jak zapewniają banki prace serwisowe mają potrwać jak najkrócej.

I tak klienci Alior Banku w piątek 5 czerwca od godziny 23:00 do 7:00 rano w sobotę 6 czerwca nie zalogują się do serwisów bankowości internetowej oraz mobilnej. Bank informuje również swoich klientów o tym, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będzie informować na bieżąco.

Użytkownicy Toyota Banku natomiast muszą liczyć się z tym, że od od godziny 20:00 w piątek do soboty do godziny 2:00 z licznymi utrudnieniami w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego oraz usług tzw. szybkich płatności i autoryzacji płatności bezgotówkowych, komunikuje bank.

Getin Bank zapowiedział prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę (6 na 7 czerwca) od godziny 23:50 do 7:00. W tym czasie niedostępne będą usługi bankowości internetowej oraz mobilnej.

Bank w weekend: przerwa techniczna

Inne banki w najbliższy weekend również zaplanowały prace serwisowe. W niedzielę (7 maja) w godzinach od 5:00 do 6:00 klienci Banku Pocztowego również muszą przygotować się na prace serwisowe.  Pomiędzy godziną 7:00 a godziną 13:00 niedostępne będą płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure. Klienci muszą się liczyć również z odmowami przy płatnościach mobilnych podczas przerwy technicznej. Nie będzie również możliwości dodania karty do portfela Google Pay/Apple Pay i GarminPay, jak informuje bank.

Osoby mające konto w Banku Pekao mogą mieć trudności w używaniu wielowalutowej karty debetowej, karty Visa Debit Gold, Debetowa Visa Business oraz aplikacji PeoPay.

Nest Bank za to będzie przeprowadzał prace modernizacyjne tuż po weekendowej przerwie, w poniedziałek 8 czerwca od godziny 0:30 do godziny 2:00. W tym czasie niedostępny będzie system bankowości elektronicznej i PSD2 API.

Wszystkie banki przepraszają swoich klientów za wszelkie utrudnienia i będą starały się, jak najszybciej umożliwić szybki powrót do komfortowego używania aplikacji mobilnych i wszelkich funkcji bankowych.