przerwa techniczna w bankach
pixabay/jarmoluk
Autor Redakcja BiznesInfo - 5 Czerwca 2020

Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów

Weekend to najczęstszy czas, kiedy banki zawieszają działania, przeprowadzają dodatkowe zmiany, a korzystanie z aplikacji mobilnych jest znacząco utrudnione. W ten weekend z przerwą techniczną będą musieli liczyć się klienci m.in. banku Pekao czy Getin Banku.

Przerwa techniczna w weekend 5-7.06

Przerwa techniczna banków zacznie już od początku weekendu, czyli piątku 5 czerwca. Na utrudnienia, jako pierwsi skazani są klienci Alior Banku oraz Toyota Banku, jednak jak zapewniają banki prace serwisowe mają potrwać jak najkrócej.

I tak klienci Alior Banku w piątek 5 czerwca od godziny 23:00 do 7:00 rano w sobotę 6 czerwca nie zalogują się do serwisów bankowości internetowej oraz mobilnej. Bank informuje również swoich klientów o tym, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będzie informować na bieżąco.

Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej

Użytkownicy Toyota Banku natomiast muszą liczyć się z tym, że od od godziny 20:00 w piątek do soboty do godziny 2:00 z licznymi utrudnieniami w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego oraz usług tzw. szybkich płatności i autoryzacji płatności bezgotówkowych, komunikuje bank.

Getin Bank zapowiedział prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę (6 na 7 czerwca) od godziny 23:50 do 7:00. W tym czasie niedostępne będą usługi bankowości internetowej oraz mobilnej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w lesie ustawiona jest fotopułapka. Wszystko się nagrało, teraz sprawę wezmą w swoje ręce służby

Bank w weekend: przerwa techniczna

Inne banki w najbliższy weekend również zaplanowały prace serwisowe. W niedzielę (7 maja) w godzinach od 5:00 do 6:00 klienci Banku Pocztowego również muszą przygotować się na prace serwisowe. Pomiędzy godziną 7:00 a godziną 13:00 niedostępne będą płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure. Klienci muszą się liczyć również z odmowami przy płatnościach mobilnych podczas przerwy technicznej. Nie będzie również możliwości dodania karty do portfela Google Pay/Apple Pay i GarminPay, jak informuje bank.

Badania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićBadania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićCzytaj dalej

Osoby mające konto w Banku Pekao mogą mieć trudności w używaniu wielowalutowej karty debetowej, karty Visa Debit Gold, Debetowa Visa Business oraz aplikacji PeoPay.

Nest Bank za to będzie przeprowadzał prace modernizacyjne tuż po weekendowej przerwie, w poniedziałek 8 czerwca od godziny 0:30 do godziny 2:00. W tym czasie niedostępny będzie system bankowości elektronicznej i PSD2 API.

Wszystkie banki przepraszają swoich klientów za wszelkie utrudnienia i będą starały się, jak najszybciej umożliwić szybki powrót do komfortowego używania aplikacji mobilnych i wszelkich funkcji bankowych.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zachodnie media piszą o Łukaszu Szumowskim. Minister nie będzie zadowolony, gdy przeczyta
  2. Nad Mazowsze nadchodzą niszczycielskie nawałnice. Synoptycy nie mają wątpliwości
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

    TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News