Prezerwatywy znikną przez koronawirusa?
pixabay/reverent
Autor Radosław Święcki - 30 Marca 2020

Jeden z kluczowych produktów znika ze sklepowych półek. Wiele par w kłopotach

Nie papier toaletowy, nie makaron, a prezerwatywy mogą stać się wkrótce towarem deficytowym na sklepowych półkach. Przed takim scenariuszem przestrzega największy producent tego towaru na świecie.

Prezerwatywy znikną przez koronawiusa?

Prezerwatywy znikną wkrótce ze sklepów? Ten czarny dla wielu par scenariusz może zostać zrealizowany za sprawą kłopotów malezyjskiej firmy Karex Bhd, największego producenta tego produktu na świecie.

Firma – jak podaje za agencją Reuter Radio Zet – od ponad tygodnia nie wyprodukowała ani jednej prezerwatywy w żadnej z trzech swoich fabryk w Malezji. Powód? Pandemia koronawirusa i wprowadzenie z tego powodu przez malezyjski rząd środków zapobiegawczych, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa z Wuhan.

Poszli na imprezę rodzinną i dostali mandaty. Wszystko w restauracji w centrum miastaPoszli na imprezę rodzinną i dostali mandaty. Wszystko w restauracji w centrum miastaCzytaj dalej

W tej sytuacji, nie powstało ok. 100 mln prezerwatyw, które byłyby sprzedawane na całym świecie przez znane marki, dostarczane do państwowych systemów opieki zdrowotnej czy dystrybuowane przez programy pomocowe, takie jak Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych.

Przygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoPrzygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Już jutro ważny dzień dla wielu emerytów. Warto sprawdzić stan konta, pojawi się na nim dodatkowa kwota

„Niedobór może trwać miesiące”

Dyrektor generalny Kareh Bhd Goh Miah Kiat powiedział agencji Reutera, że uruchomienie fabryk zajmie dużo czasu, a zaspokojenie popytu z połową siły roboczej nie będzie łatwe. Dyrektor przyznał, że dojdzie do "światowego niedoboru prezerwatyw, co będzie przerażające".

- Obawiam się, że w przypadku wielu programów humanitarnych w Afryce niedobór nie będzie trwał dwa tygodnie lub miesiąc. Niedobór ten może trwać miesiące – przewiduje Goh Miah Kiat.

Istniejąca od 1988 roku firma Karex Bhd to największy producent prezerwatyw na świecie. Firma produkuje 5 miliardów prezerwatyw rocznie. Dostarcza te produkty takim markom jak m.in. Durex. Firma prowadzi trzy fabryki w Malezji.

Malezja to jeden z najciężej dotkniętych koronawirusem kraj w Azji Południowo-Wschodniej. Potwierdzono tam ponad 2 tys. przypadków zakażenia wirusem, a zmarło 26 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu
  3. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Szedł polem i odkrył niewiarygodny, niezwykle cenny skarb. Jednen z największych w Polsce, jak w filmach
Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News