Prawo jazdy w Polsce traci coraz więcej kierowców. Już dzisiaj wspólna akcja policji i służby więziennej.
https://flickr.com/Adrian-Kot
Autor Kamila Jeziorska - 25 Lipca 2020

W sobotę wspólna akcja policji i Służby Więziennej. Już 37 tys. kierowców straciło prawo jazdy

W sobotę, 25 lipca obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Tego dnia policja i Służba Więzienna przypominają uczestnikom ruchu drogowego o tym, jak bardzo wazna jest bezpieczna jazda. -Od początku roku do 23 lipca 2020 r. prawo jazdy straciło prawo jazdy, aż 37 tys. kierowców - podał kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Prawo jazdy traci coraz więcej kierowców

Kierowcy w Polsce masowo tracą prawo jazdy. Kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej poinformował, że od początku tego roku do 23 lipca funkcjonariusze zatrzymali 37 tys. praw jazdy. Co więcej, to prawie dwa razy tyle, ile wynikało z ostatnich statystyk specjalnej policyjnej grupy do walki z piratami drogowymi, SPEED. Robert Opas dodał, że od początku tego roku na polskich drogach miało miejsce 12 tys. wypadków, w których łącznie zginęły 1242 osoby, a 13,7 tys. zostało rannych.

Do wzięcia nawet 18 750 zł dopłaty, a tylko 249 wniosków. Zostało już jedynie kilka dniDo wzięcia nawet 18 750 zł dopłaty, a tylko 249 wniosków. Zostało już jedynie kilka dniCzytaj dalej

Prawo jazdy w tym roku straciło prawie 40 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie w 2019 r. - Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, bądźmy zawsze życzliwi. Apel o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego kierujemy również do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze - cytuje słowa komisarza polsatnews.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz
3. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie

Ponad 5 tys. osób w aresztach straciło prawo jazdy

W związku z Dniem św. Krzysztofa - patrona kierowców, 25 lipca obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Tego dnia policjanci we współpracy ze Służbą Więzienną zamiast surowych kontroli i odbierania prawa jazdy, stawiają na edukację. Prowadzą wspólną akcję uświadamiania kierowców o tym, jak ważna jest bezpieczna jazda na drodze.

- To, czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych uczestników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz inne osoby znajdujące się na drodze - dodał Opas.

Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. złCzas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. złCzytaj dalej

W rozmowie z PAP mjr. Arleta Pęconek z Centralnego Zarządu Służby Więziennej podkreśliła, że w polskich aresztach śledczych i zakładach karnych przebywa 5 233 osób. -Za jazdę "na bani" karę pozbawienia wolności odbywa – 941 osób. 97 osób odbywa karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegły tragiczne wieści, nie żyje Stanisław Zięba. Ogromna strata
  2. Objawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent Polaków
  3. Pożar autokaru z polskimi turystami. Wakacje zamieniły się w koszmar
  4. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany
  5. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat
  6. Od 2021 roku nowy obowiązek na zakupach. Wprowadzić go będą musiały nawet najmniejsze ze sklepów
  7. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Usterkę zawieszenia naprawił w absolutnie niespotykany sposób. Inspektorzy aż musieli zrobić zdjęcieUsterkę zawieszenia naprawił w absolutnie niespotykany sposób. Inspektorzy aż musieli zrobić zdjęcieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News