Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prąd elektryczny z największym zapotrzebowaniem w okresie letnim. Polska pobiła absolutny rekord
Radosław Święcki
Radosław Święcki 16.07.2021 02:00

Prąd elektryczny z największym zapotrzebowaniem w okresie letnim. Polska pobiła absolutny rekord

Za prąd zapłacimy więcej z uwagi na opłatę mocową
Pxhere

Wczoraj wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na prąd elektryczny w okresie letnim na poziomie 24 533 MW. Komunikat w tej sprawie zamieściły Polskie Sieci Energetyczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Wczoraj wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na prąd elektryczny w okresie letnim

  • Kiedy wystąpiło najwyższe w historii zapotrzebowanie na prąd

Rekordowe zapotrzebowanie na prąd elektryczny

Polskie Sieci Energetyczne wydały wczoraj komunikat, w którym poinformowały o wystąpieniu w czwartek rekordowego zapotrzebowania na prąd elektryczny w okresie letnim. W komunikacie podkreślono, że wstępne dane wskazują, iż 15 lipca "zarejestrowane o godz. 12.30 zapotrzebowanie na moc wyniosło 24 533 MW". Z kolei średnie godzinowe zapotrzebowanie wyniosło 24 317 MW.

Polskie Sieci Energetyczne zaznaczyły, że nie wystąpiły zakłócenia w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

W komunikacie przypomniano, że dotychczas najwyższa wartość zapotrzebowania na moc elektryczną dla okresu letniego wystąpiła w zeszły piątek. Wyniosło ono 24 336 MW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prąd elektryczny z rekordowym zapotrzebowaniem coraz częściej

Najwyższe w historii zapotrzebowanie na prąd - jak przypomina Gazeta.pl - miało miejsce 18 stycznia i wyniosło ono 27 380 MW. Na tak wysokie zapotrzebowanie wpływ miała głównie niska temperatura powietrza, która w niektórych obszarach Polski osiągnęła poziom -20 stopni Celsjusza.

Wcześniej rekordowe zapotrzebowanie na prąd wystąpiło 10 grudnia zeszłego roku o godz. 13:13 i wyniosło 26 817 MW. Jak zauważa portal, przyczyniła się do tego nie tylko pora roku i dnia, ale też nauczanie zdalne (kilka tygodni wcześniej w związku z drugą falą pandemii wszyscy uczniowie wrócili do nauki online), przy którym konieczne jest wykorzystywanie sprzętu elektronicznego. Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]