Powódź może sparaliżować Polskę. Sytuacja jest dramatyczna.
wikimedia
Autor Kamila Jeziorska - 14 Października 2020

Wielu miejscom w Polsce grozi potężny paraliż. Tym razem nie chodzi jednak o koronawirusa

Powódź w Polsce to temat dość przykry dla ogromnej części społeczeństwa. Ogromna ilość Polaków niejednokrotnie musiała przystąpić do walki z żywiołem i wygląda na to, że tym razem także może nastąpić taka sytuacja. Poziom rzek się podnosi, a powódź jest tuż za rogiem.

Powódź dotyka Polskę regularnie

Powódź w Polsce to dość przykry i smutny temat dla większości społeczeństwa. Z największą powodzią Polacy musieli radzić sobie w 1997 r. kiedy to zalane zostały tereny południowej i zachodniej części kraju. Wydarzenie zostało nazwane powodzią tysiąclecia, a w akcję ratunkową zostało włączone nawet Wojsko Polskie i inne służby ratunkowe. Co więcej, w pomoc ofiarom powodzi tysiąclecia zaangażowali się także najznamienitsi artyści z całego kraju, m.in.: Czesław Niemen, Grzegorz Markowski, Katarzyna Nosowska czy Maryla Rodowicz. Kilkunastu artystów wraz z zespołem Hey nagrało utwór pt.: "Moja i Twoja nadzieja". Wszystkie pieniądze ze sprzedaży utworu zostały przekazane na pomoc ofiarom powodzi tysiąclecia.

Powódź, która także przyniosła ogromne starty nawiedziła Polskę w 2010 r. i także została nazwaną jedną z największych w historii kraju. Powódź w 2010 r. zniszczyła ponad 2 tys. miejscowości i pochłonęła kilkadziesiąt tysięcy hektarów ziemi. Ewakuowanych zostało ponad 30 tys. osób, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ówczesne starty wyceniło na ponad 30 mld zł. Wygląda na to, że woda znów atakuje, a powódź może ponownie nawiedzić Polskę.

Prohibicja w całym kraju od konkretnej godziny i zakaz wesel. Rząd szykuje szereg obostrzeńProhibicja w całym kraju od konkretnej godziny i zakaz wesel. Rząd szykuje szereg obostrzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Powódź może znów uderzyć w Polaków

Powódź to prawdziwa zmora Polaków. Jak się okazuje, intensywne opady deszczu odbiły się także na poziomie rzek. - W wyniku intensywnych opadów deszczu stan alarmowy na rzekach został przekroczony na 11 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 21 w dorzeczu Odry oraz trzech w dorzeczu Przymorza, Pregoły i Niemna, powiedział Grzegorz Świszcz, wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Intensywne opady spowodowały, że służby musiały interweniować we wtorek ponad 1 tys. razy. - Interwencje polegały głównie na usuwaniu wiatrołomów, udrożnieniu szlaków komunikacyjnych i pompowaniu wody, powiedział w rozmowie z PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. IMGW wciąż ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które głównie mogą występować na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku.

Niebywałe odkrycie w Starym Henrykowie. Znalezisko było starannie ukryte od latNiebywałe odkrycie w Starym Henrykowie. Znalezisko było starannie ukryte od latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News