BiznesINFO.pl > Handel > Porównujemy ceny rogali Marcińskich w Żabce, Lidlu, Biedronce i Selgrosie
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 31.10.2022 18:09

Porównujemy ceny rogali Marcińskich w Żabce, Lidlu, Biedronce i Selgrosie

Selgros rogal
BiznesInfo

Tydzień temu kupiliśmy ”drogala Marcińskiego” w Poznaniu, w cukierni sieci A.Blikle w Centrum Handlowym Avenida. Dzisiaj sprawdzamy ceny w najpopularniejszych sieciach handlowych w Polsce.

Rogal Marciński lub świętomarciński, jest to rogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w Poznaniu oraz innych rejonach Wielkopolski.

Przygotowuje się go okazji Dnia Świętego Marcina (11 listopada).

Za "Drogala z białym makiem" (tak nazwano wyrób w dniu 23 października, kiedy byliśmy na zakupach w Poznaniu) zapłaciliśmy 15,90 zł.

Sprzedawczyni poinformowała nas, że na początku roku rogalik był o 3 zł tańszy.

Ceny za rogala w sieciach handlowych (Żabka, Biedronka, Lidl, Selgros)

Biedronka za ten sam produkt życzy sobie 6,45zł.

Biedronka rogal

W sieci Lidl rogal Marciński uszczupli nasze konto 6,95zł.

Lidl rogal

Za rogala w Żabce zapłacisz w tej chwili 9,99zł. Przy wyrobie sprzedawanym w Żabce nie zauważyliśmy certyfikatu. Widać go wyraźnie na wyrobach sprzedawanych w pozostałych sieciach.

Żabka rogal

Certyfikat ten informuje nas o tym, że rogal trafił na prestiżową listę regionalnych specjałów, które powstają z lokalnych surowców, według oryginalnych przepisów i zgodnie z ekologią.

Aby cukiernia mogła określać swoje rogale mianem "Rogala Świętomarcińskiego", musi otrzymać Potwierdzenie Prawa do wytwarzania Produktu Regionalnego chronionego Prawem Unii Europejskiej (uzyskać numerowane Świadectwo Jakości Handlowej), posiada prawo do posługiwania się europejską marką Produktu Regionalnego. Oryginalnych rogali szukać należy więc w miejscach, które uzyskały takie prawo i posiadają tego symboliczne potwierdzenie – czytamy na stronie poznan.pl

Natomiast w sieci Selgros zapłacimy 17,99zł za dwa rogale.

Selgros rogal

Polecane